Spowodowali straty na 4,3 tys. zł

17- i 16-latek zostali zatrzymani przez łańcuckich policjantów. Fot. KPP Łańcut

KORNIAKTÓW PÓŁNOCNY (pow. łańcucki). Policjanci wydziału kryminalnego komendy w Łańcucie ustalili sprawców włamania do sklepu w Korniaktowie Północnym. Są nimi dwaj mieszkańcy powiatu łańcuckiego w wieku 17 i 16 lat. Wartość strat oszacowano na kwotę 4300 złotych.

Do włamania do sklepu GS w Korniaktowie Północnym doszło w okresie od 30 marca do 1 kwietnia br. Sprawcy najpierw wyłamali łomem drzwi wejściowe, a następnie przedostali się do wnętrza sklepu i skradli pieniądze (500 zł), papierosy, piwo, czekolady, gumy do żucia, kawę rozpuszczalną oraz napoje energetyczne. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 4300 zł. Straty w związku z włamaniem poniosła Gminna Spółdzielnia SH w Białobrzegach.

Policjanci ustalili dwóch sprawców tego przestępstwa. Jeden z nich ma 17 lat, a drugi 16. Obaj są mieszkańcami powiatu łańcuckiego. Przesłuchani przyznali się do zarzucanego im czynu. 17-latek chce dobrowolnie poddać się karze, drugi z młodych mężczyzn za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich.

en/KPP Łańcut

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o