Sprawa Kamila potrąconego przez pijanego lekarza w Prokuraturze Okręgowej

Fot. Archiwum rodzinne

Fot. Archiwum rodzinne

RZESZÓW. Czy odpowiedzialny za tragedię 22-latka chirurg z Rzeszowa usłyszy w końcu zarzuty?

Po naszym artykule o sparaliżowanym 22-letnim Kamilu Stadniku z Jarosławia, ofierze pijackiego rajdu chirurga z Rzeszowa, jego sprawą zainteresowała się rzeszowska Prokuratura Okręgowa. – Ściągnąłem już akta do nas, chcę zobaczyć, co się w tej sprawie dzieje – potwierdził nam jeszcze w piątek prok. Łukasz Harpula, prokurator okręgowy w Rzeszowie, przełożony śledczych, którzy dotąd się nią zajmowali. Czy w końcu teraz – po niemal 3 miesiącach od tragedii Kamila, kiedy to do tej pory sprawca wypadku nie został nawet jeszcze przesłuchany i nie usłyszał zarzutów prokuratorskich – sprawa ruszy z miejsca?

Śledztwo ws. tragicznego wypadku do którego doszło 19 grudnia ubr. na ul. Krzyżanowskiego w Rzeszowie prowadziła dotąd Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Od niemal 3 miesięcy jego trwania w sprawie nie działo się jednak praktycznie nic. 48-letni Krzysztof P., rzeszowski chirurg, który potrącił Kamila prowadząc swoje subaru na podwójnym gazie (miał ok. 0,75 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu)… stracił przez ten czas jedynie prawo jazdy. Tymczasem 22-latek walczy o życie w szpitalu. Jest sparaliżowany i oddycha za niego respirator. Po opisaniu tej bulwersującej sprawy na łamach Super Nowości śledztwo zostało odebrane „rejonówce”. Czy teraz nabierze rozpędu? Wszystko na to wskazuje. – Skontaktowałem się już z matką tego rannego mężczyzny, jesteśmy umówieni na wtorek na spotkanie, przed chwilą też skończyłem rozmowę z komendantem policji oraz funkcjonariuszami i już podjąłem decyzję, że sprawa zostanie podjęta przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie – potwierdził nam w piątek prok. Łukasz Harpula.

Kamil o mało nie stracił życia
Przypomnijmy. Tamtego tragicznego wieczora Kamil wracał od znajomych. Wysiadł z autobusu i przechodził przez ulicę na pasach, gdy wjechał w niego Krzysztof P., który, jak wykazało badanie alkomatem, był pijany. Kamil z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Rzeszowie. Ma poważny uraz kręgosłupa i uszkodzony rdzeń kręgowy, co spowodowało porażenie czterokończynowe. Nie może też samodzielnie oddychać. Przeszedł też już dwie skomplikowane operacje i będzie wymagał długotrwałej rehabilitacji. Tymczasem Krzysztofowi P. nie zostały jeszcze przedstawione zarzuty prokuratorskie ani jazdy pod wpływem alkoholu, ani spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Kamila.

Chcieliśmy w piątek porozmawiać z Krzysztofem P., który wciąż przyjmuje pacjentów. Niestety, bezskutecznie. – Doktor przyjmuje dzisiaj u nas, ale w jego gabinecie nie ma telefonu, żeby połączyć – usłyszeliśmy w rejestracji.

Katarzyna Szczyrek

do “Sprawa Kamila potrąconego przez pijanego lekarza w Prokuraturze Okręgowej”

  1. Gość

    Przecież lekarze to kasta jak co najmniej cesarzowie. Tak było jest i będzie bo durny plebs sobie na to pozwolił! Ludzie sami do tego doprowadzili że lekarzom się wydaje że są z lepszej gliny. Bo zawsze starsze pokolenie wpatrzone jak w obraz święty: laboga pan doktór Wielmożny. To teraz macie! Każdy inny człowiek już by siedział. Ale nie doktorek. Włos mu z głowy nie spadnie i dalej się będzie pasł jak wieprz za wasze podatki. A chłopak biedny cierpi niesłusznie!!

  2. ewenement SN

    Nic z tego nie bedzie.
    On nie wiedzial ze ma alkohol we krwi i Sad Najwyzszy umozy cala sprawe.
    Normalka za czasow PiS.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.