Sprawa mobbingu rozwiązała się sama?

Wraz z nowym rokiem szkolnym na emeryturę przechodzi Lech Stacho (z lewej). Na stanowisku dyrektora SP nr 6 zastąpi go Grzegorz Tychanowicz. Fot. Autor

MIELEC. Lech Stacho nie jest już dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6.

Wraz z nowym rokiem szkolnym na emeryturę odszedł Lech Stacho, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu. Jego miejsce zajął Grzegorz Tychanowicz. Wydaje się więc, że to koniec głośnej sprawy mobbingu w SP nr 6, o który oskarżany był Stacho.

Przypomnijmy, że stosowanie mobbingu w Szkole Podstawowej nr 6 potwierdził sąd. Poszkodowana nauczycielka Teresa Miąsik otrzymała z tego tytułu odszkodowanie, które zapłaciła szkoła. Zdaniem, Artura Miąsika, męża nauczycielki, sąd wskazał mobbera w osobie Stacho. – Dlatego żądam usunięcia go ze stanowiska – apelował do władz miasta pan Artur.

Magistrat jednak nie chciał o tym słyszeć. – Sąd stwierdził mobbing i rekompensatę dla pokrzywdzonej nauczycielki – podkreślał wiceprezydent Bogdan Bieniek. – Ale w uzasadnieniu wyroku nie ma ani słowa o zwalnianiu kogokolwiek z pracy – dodał.

Stacho unikał komentowania sprawy – Nie dam się sprowokować do żadnej na ten temat dyskusji. Nie mobbingowałem i nie mobbinguję. Jeżeli byłoby inaczej, to pan prezydent odwołałby mnie ze stanowiska – powtarzał jak mantrę. W czwartek (30 ub. m.) sprawa rozwiązała się sama. Tego dnia Lech Stacho, po 22 latach szefowania mieleckiej “szóstce” i po prawie pół wieku pracy nauczycielskiej, odszedł na emeryturę.

Paweł Galek

do “Sprawa mobbingu rozwiązała się sama?”

  1. mieszkaniec z Kmity

    Zaraz zaraz, emerytura emerytura a PRZESTEPSTWO musi zostac osadzone i winny UKARANY !
    Gdzie ja jestem na slumsach w Afryce ? Tam to by sprawe troche inaczej zalatwili.
    Co to FABRYKA MYDLA czy przedsiebiorstwo panstwowe w Polsce w ktorym obowiazuje PRAWO KARNE czy nie obowiazuje ?
    CO TO JEST ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.