- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Sprawa mobbingu rozwiązała się sama?

Posted By Redaktor On 4 września 2012 @ 18:16 In Mielec,Region | 1 Comment

Wraz z nowym rokiem szkolnym na emeryturę przechodzi Lech Stacho (z lewej). Na stanowisku dyrektora SP nr 6 zastąpi go Grzegorz Tychanowicz. Fot. Autor

MIELEC. Lech Stacho nie jest już dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6.

Wraz z nowym rokiem szkolnym na emeryturę odszedł Lech Stacho, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu. Jego miejsce zajął Grzegorz Tychanowicz. Wydaje się więc, że to koniec głośnej sprawy mobbingu w SP nr 6, o który oskarżany był Stacho.

Przypomnijmy, że stosowanie mobbingu w Szkole Podstawowej nr 6 potwierdził sąd. Poszkodowana nauczycielka Teresa Miąsik otrzymała z tego tytułu odszkodowanie, które zapłaciła szkoła. Zdaniem, Artura Miąsika, męża nauczycielki, sąd wskazał mobbera w osobie Stacho. – Dlatego żądam usunięcia go ze stanowiska – apelował do władz miasta pan Artur.

Magistrat jednak nie chciał o tym słyszeć. – Sąd stwierdził mobbing i rekompensatę dla pokrzywdzonej nauczycielki – podkreślał wiceprezydent Bogdan Bieniek. – Ale w uzasadnieniu wyroku nie ma ani słowa o zwalnianiu kogokolwiek z pracy – dodał.

Stacho unikał komentowania sprawy – Nie dam się sprowokować do żadnej na ten temat dyskusji. Nie mobbingowałem i nie mobbinguję. Jeżeli byłoby inaczej, to pan prezydent odwołałby mnie ze stanowiska – powtarzał jak mantrę. W czwartek (30 ub. m.) sprawa rozwiązała się sama. Tego dnia Lech Stacho, po 22 latach szefowania mieleckiej “szóstce” i po prawie pół wieku pracy nauczycielskiej, odszedł na emeryturę.

Paweł Galek


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/sprawa-mobbingu-rozwiazala-sie-sama/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.