Sprawa znieważenia godła przez policjantów nadal nierozwiązana

Sprawa widocznej na zdjęciu, niepozornej czapki policyjnej poruszyła środowisko policyjne. I nadal nie wiadomo czy, a jeżeli tak, to kto ją kopał. Fot. Wit Hadło

NIEBYLEC, RZESZÓW. Czy policjantom z BSW uda się kiedykolwiek rozwikłać sprawę “czapki policyjnej”?

Teoretycznie łatwa sprawa rzekomego znieważenia przez policjantów godła przypiętego do czapki policyjnej nadal, pomimo kilkunastu dni śledztwa, nie została rozwiązana. Czy ktoś usłyszy zarzuty, czy sprawa zostanie umorzona?

Przypomnijmy. W listopadzie z nasza redakcją skontaktowała się prosząca o anonimowość kobieta, która przywiozła ze sobą czapkę policyjną i opowiedziała, że była świadkiem, jak dwóch policjantów grało w nią w piłkę przed nieistniejącym już posterunkiem w Niebylcu.

– Przecież tu nie chodzi o dużą komendę, ale o mały posterunek, na którym pracowało raptem trzech lub czterech policjantów. I nie mogą sobie poradzić w rozwiązaniu tej sprawy? – pytał nas podczas redakcyjnego dyżuru pan Ryszard, mieszkaniec powiatu strzyżowskiego.

Oficjalnie śledztwo w tej sprawie wszczęto jeszcze 20 listopada. Sprawa znieważenia godła polskiego ze względu na dobro śledztwa została przekazana jednak ze strzyżowskiej prokuratury do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. – Czynności prowadzi Biuro Spraw Wewnętrznych, analizowane są dotychczasowe ustalenia, ale jak na razie nikomu nie zostały przedstawione żadne zarzuty. Za wcześnie na to – tłumaczy Edyta Lenart, szefowa PR w Rzeszowie. Z naszych informacji wynika, że być może za dwa lub trzy tygodnie coś ruszy w tej sprawie, ale to także wątpliwe.

Jeszcze w listopadzie policjanci rozmawiali z kobietą, która przekazała nam czapkę policyjną. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że funkcjonariusze bardzo mocno powątpiewali w prawdziwość opowieści kobiety. Wszystko dlatego, że policjantom nie mieści się w głowach, że ktoś z ich szeregów mógł wpaść na tak głupi pomysł i kopać czapkę z godłem.

Grzegorz Anton

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
młodyasdfGoldFingerrogoldr rehabilitowany /2x/ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
młody
Gość
młody

Apel do Policj
Zatrudniajcie ludzi honoru a nie bezideowe bydło ,dla którego Polska i polskość nic nie znaczy.

GoldFinger
Gość
GoldFinger

Zamiast łapać przestępców czy zapobiegać bezprawiu robi się sensację czy kawałkowi materiału stała się krzywda. Żałosne.

rogol
Gość
rogol

Co a ptok na czopce wrzrszczal w nieboglosy,babo lec na skarge.Musiala miec na pienku ta z niebylca.Szkoda ze kamera tego nie zaewjestrowala bo kaczynski mial by pretesje do policji i rzadalby jej rozwiazania.

asdf
Gość
asdf

T głupi bydlaku za tego Orła miliony Polaków życie oddała

dr rehabilitowany /2x/
Gość
dr rehabilitowany /2x/

Dobrze że muchy nie obesrały portretu Najjaśniejszego Pana, bo trzebaby jak w gospodzie U Kalicha schować na strych,
Podejrzewam, że to ma związek z bezpieczeństwem Państwa, a nie z infantylizmem jego funkcjonariuszy..

asdf
Gość
asdf

Much to zasrają ciebie chamie.