Sprawa znieważenia godła przez policjantów nadal nierozwiązana

Sprawa widocznej na zdjęciu, niepozornej czapki policyjnej poruszyła środowisko policyjne. I nadal nie wiadomo czy, a jeżeli tak, to kto ją kopał. Fot. Wit Hadło

NIEBYLEC, RZESZÓW. Czy policjantom z BSW uda się kiedykolwiek rozwikłać sprawę “czapki policyjnej”?

Teoretycznie łatwa sprawa rzekomego znieważenia przez policjantów godła przypiętego do czapki policyjnej nadal, pomimo kilkunastu dni śledztwa, nie została rozwiązana. Czy ktoś usłyszy zarzuty, czy sprawa zostanie umorzona?

Przypomnijmy. W listopadzie z nasza redakcją skontaktowała się prosząca o anonimowość kobieta, która przywiozła ze sobą czapkę policyjną i opowiedziała, że była świadkiem, jak dwóch policjantów grało w nią w piłkę przed nieistniejącym już posterunkiem w Niebylcu.

– Przecież tu nie chodzi o dużą komendę, ale o mały posterunek, na którym pracowało raptem trzech lub czterech policjantów. I nie mogą sobie poradzić w rozwiązaniu tej sprawy? – pytał nas podczas redakcyjnego dyżuru pan Ryszard, mieszkaniec powiatu strzyżowskiego.

Oficjalnie śledztwo w tej sprawie wszczęto jeszcze 20 listopada. Sprawa znieważenia godła polskiego ze względu na dobro śledztwa została przekazana jednak ze strzyżowskiej prokuratury do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. – Czynności prowadzi Biuro Spraw Wewnętrznych, analizowane są dotychczasowe ustalenia, ale jak na razie nikomu nie zostały przedstawione żadne zarzuty. Za wcześnie na to – tłumaczy Edyta Lenart, szefowa PR w Rzeszowie. Z naszych informacji wynika, że być może za dwa lub trzy tygodnie coś ruszy w tej sprawie, ale to także wątpliwe.

Jeszcze w listopadzie policjanci rozmawiali z kobietą, która przekazała nam czapkę policyjną. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że funkcjonariusze bardzo mocno powątpiewali w prawdziwość opowieści kobiety. Wszystko dlatego, że policjantom nie mieści się w głowach, że ktoś z ich szeregów mógł wpaść na tak głupi pomysł i kopać czapkę z godłem.

Grzegorz Anton

do “Sprawa znieważenia godła przez policjantów nadal nierozwiązana”

 1. młody

  Apel do Policj
  Zatrudniajcie ludzi honoru a nie bezideowe bydło ,dla którego Polska i polskość nic nie znaczy.

 2. GoldFinger

  Zamiast łapać przestępców czy zapobiegać bezprawiu robi się sensację czy kawałkowi materiału stała się krzywda. Żałosne.

 3. rogol

  Co a ptok na czopce wrzrszczal w nieboglosy,babo lec na skarge.Musiala miec na pienku ta z niebylca.Szkoda ze kamera tego nie zaewjestrowala bo kaczynski mial by pretesje do policji i rzadalby jej rozwiazania.

 4. dr rehabilitowany /2x/

  Dobrze że muchy nie obesrały portretu Najjaśniejszego Pana, bo trzebaby jak w gospodzie U Kalicha schować na strych,
  Podejrzewam, że to ma związek z bezpieczeństwem Państwa, a nie z infantylizmem jego funkcjonariuszy..

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.