Sprawa Związku Głuchych znów w prokuraturze

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował wczoraj, że Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszowa jeszcze raz przeprowadzi dochodzenie w sprawie  nieprawidłowości w dokumentacji finansowo-księgowej Podkarpackiego Oddziału Polskiego Związku Głuchych.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku zarząd tego związku zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego kierownika tej instytucji. Miał on wyprowadzić ponad 100 tys. zł z kasy PO PZG. Rzeszowska prokuratura umorzyła jednak dochodzenie “z braku dostatecznych dowodów potwierdzających fakt, że  były kierownik dopuścił się tego czynu”.

Pełnomocnik związku, mecenas Marcin Orzechowski, złożył do sądu zażalenie na postępowanie prokuratury. Stwierdził on uchybienia procesowe w tej sprawie. Nie przesłuchano osób i nie sprawdzono sprawozdań finansowych. Z analizy dokumentów księgowych przeprowadzonej przez biuro rachunkowe i biegłego rewidenta wynikało, że wiele danych zawartych w sprawozdaniach zostało sfałszowanych i były kierownik poświadczył nieprawdę w dokumentach.

Zarząd PO PZG, który znalazł się w dramatycznej sytuacji finansowej, ma nadzieję, że były kierownik, winny wyprowadzenia  pieniędzy z kasy stowarzyszenia, zostanie ukarany.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
9 lat temu

Ciekawe czy kolesiowi dobiorą się do skóry za kilkuletnie żerowanie na głuchych? Chodzą plotki że stara sie leczyc psychicznie aby mieć żółte papiery na wypadek procesu….

oczekujący
oczekujący
9 lat temu

czy już coś wiadomo?????????????????????????????????????????