Sprawcy zatrzymani bezpośrednio po włamaniu

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Dwaj mężczyźni włamali się do volkswagena transportera. Nie udało im się jednak uruchomić pojazdu. Przybyli na miejsce policjanci, po krótkich poszukiwaniach zatrzymali podejrzanych.

O włamaniu policjanci zostali powiadomieni około godz. 23.40. Świadek, mieszkaniec Rzeszowa, zauważył dwóch mężczyzn obserwujących parking. Jak zrelacjonował policjantom, jeden z nich podszedł do zaparkowanego pojazdu, który po kilku sekundach otworzył i wszedł do środka. Wtedy do samochodu wsiadł również drugi z mężczyzn. Po około dwóch minutach obydwaj wysiedli z auta i pośpiesznie oddalili się.

Skierowane na miejsce policyjne patrole, na podstawie rysopisów i informacji uzyskanych od zgłaszającego, rozpoczęły przeszukiwanie ulic przylegających do miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach zauważyli dwie osoby odpowiadające rysopisom. Na widok policjantów mężczyźni próbowali szybko oddalić się, jednak zostali zatrzymani.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Słubic w wieku 39 i 35 lat. Już podczas wstępnych rozmów mężczyźni przyznali się do włamaniu do volkswagena, którego zamierzali ukraść. Ponadto przy zatrzymanych, policjanci znaleźli dowód rejestracyjny i naklejkę kontrolną na szybę samochodu volkswagen transporter oraz inne przedmioty mogące służyć do dokonania włamania.

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

pad/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments