Sprawdź czy jesteś w spisie wyborców!

RZESZÓW. Czas na dopisanie do listy wyborców mija 19 listopada

Sporządzony już został spis wyborców dla miasta Rzeszowa. Będzie on udostępniony do wglądu od 8 do 19 listopada br. w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa.
W spisie dostępnym w budynku UM przy ul. Okrzei 1, pok.7, 13-15, ujęte są osoby uprawnione do głosowania i zameldowane na pobyt stały oraz dopisane do rejestru wyborców na swój wniosek. Wyborcy, którzy stale zamieszkują na terenie Rzeszowa bez zameldowania na pobyt stały, a chcą być umieszczeni w rejestrze wyborców mogą złożyć stosowny wniosek w Wydziale Spraw Obywatelskich do 19 listopada.

Wyborca niepełnosprawny może głosować w wybranym przez siebie obwodzie głosowania dostosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu powinien złożyć wniosek w Wydziale Spraw Obywatelskich do 16 listopada. Wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo równoznaczne orzeczenie organu rentowego, jak również wyborcy, który najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat, mogą głosować przez pełnomocnika.

Wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przyjmują pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich w pok. 7, 13-15, tel. 17 875-43-91, 17 875-43-96, do 10 listopada.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments