Sprawdź, czy potrafisz napisać dobry reportaż

Fot. Archiwum

Turniej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

PODKARPACIE. Uczysz się w szkole ponadgimnazjalnej? Masz dar obserwacji? Lubisz pisać? Sprawdź się podczas Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. Do wygrania jest wysokiej jakości sprzęt elektroniczny, najnowsze pozycje książkowe, a także upominki i gadżety. Zwycięskie reportaże będą publikowane na łamach jednego z dzienników lokalnych.

Autorką i animatorką konkursu jest Ewa Obara – Grączewska z X Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. To właśnie tam nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Od 3 lat laureaci konkursu są zapraszani na kilkudniowy pobyt we Wrocławiu połączony z warsztatami tematycznymi (zarówno dla uczniów jak i nauczycieli), zwiedzaniem miasta, wizytami w teatrze.

Organizatorzy przestrzegają, że reportaż to nie wypracowanie, nie felieton i nie rozprawka: – Aby powstał dobry tekst, należy poświęcić czas, trud i mieć pomysł. Prawdziwe reportaże, prawdziwy zapał – zawsze są doceniane.

Prace można przesyłać tylko do końca listopada. Pełny regulamin Turnieju oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.turniejreportazu.pl w zakładce „Formularz”, odpowiedzi na wszelkie pytania można uzyskać mailowo kontakt@turniejreportazu.pl

bes

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.