Sprawdź, gdzie można najbezpieczniej urodzić dziecko

W serwisie można znaleźć dane dotyczące np. sposobów łagodzenie bólu czy wyposażenia sal, gdzie matki przebywają z maluchami. Fot. Anna Moraniec

PODKARPACIE. Ruszył serwis www.gdzierodzic.info ze szczegółowymi danymi o oddziałach położniczych.

Informacja o każdej lecznicy zawiera dane dotyczące liczby wykonywanych cesarskich cięć, nacięć krocza, znieczulania dolarganem, metod łagodzenia bólu porodowego. Można dowiedzieć się także, czy w danym szpitalu dostępne jest znieczulenie zewnątrzoponowe. Kolorem zielonym oznaczono wyniki bliskie zaleceniom WHO; żółtym – zbliżające się do średniej krajowej; kolorem czerwonym – wyniki, które mogą niepokoić.

W bazie znajdują się dane o ponad 20 placówkach położniczych z regionu. Serwis ma pomóc kobietom w wyborze miejsca do porodu. Oprócz danych statystycznych, stworzono w nim także opis placówki na podstawie ankiet wysłanych do szpitali. Informacje dotyczą np. kosztów urodzenia dziecka, wyposażenia sal, dostępnych metod łagodzenia bólu, możliwości wyboru przebiegu porodu przez kobietę, dostępności szkoły rodzenia, itd. Szpital można ocenić oraz wpisać komentarz. Ponadto na stronie znajdują się informacje na temat ciąży, porodu, połogu, urlopów macierzyńskich i ojcowskich. Słowem wszystko co może przydać się młodej matce.

Anna Moraniec

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
darek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
darek
Gość
darek

Najlepiej w tej ocenie wypadł Szpital Miejski w Rzeszowie choć do najwyższych ocen daleko.