Sprawdź, jak będzie wyglądał kompleks Capital Towers

Tak według artystycznej wizji projektantów ma wyglądać kompleks biurowo-usługowo-apartamentowy Capital Towers. Fot. Capital Towers

RZESZÓW. Nad Wisłokiem rośnie już pierwszy wieżowiec mieszkalny.

Ogród zimowy, jacuzzi na tarasie, panoramiczne szyby, przeszklona winda, najnowocześniejsza klimatyzacja, systemy odzyskiwania ciepła oraz lokale usługowe. Tak w wielkim skrócie przedstawia się realizowany w okolicy ulic Cegielnianej i Kopisto kompleks biurowo-usługowo-apartamentowy Capital Towers.

Pierwszy z pięciu planowanych budynków kompleksu rośnie już nad Wisłokiem. – Zakończyliśmy etap konstrukcji, obecnie budowane są ostatnie piętra – wyjaśnia Bartłomiej Bartoś, prezes zarządu Capital Towers. – Budynek, którego tylko dwie pierwsze kondygnacje będą pełniły funkcje komercyjne, będzie miał 54 metry wysokości (18 kondygnacji), a termin ukończenia jego budowy planowany jest na koniec tego roku.

Obecnie trwają już negocjacje z firmami budowlanymi na realizację kolejnych dwóch budynków: mieszkalnego i komercyjnego. Ich budowę chcielibyśmy zacząć jeszcze w tym roku. Następnie przyjdzie czas na realizację czwartego i piątego, najwyższego budynku, który będzie miał wysokość aż 85 metrów, czyli 25 kondygnacji.

Capital Towers równa się luksus
Specyficzna architerktura (szklana fasada – panoramiczne szyby stanowiące zewnętrzną  cześć elewacji budynku) oraz doskonała lokalizacja (10 minut spacerem do Rynku, 5 minut zajmuje dojście do Filharmonii i bliskie sąsiedztwo hali sportowej Podpromie) sprawiły, że apartamenty Capital Towers cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. – Klienci mogą się zdecydować na zakup mieszkań (36-61 m/kw) oraz ekskluzywnych penthouse’ów (120-230 m/kw) do których można dojechać przeszkloną windą.

W budynkach zainstalowane będą systemy inteligentnego sterowania apartamentami. Nad bezpieczeństwem lokatorów będą czuwali pracownicy recepcji, którzy nie tylko będą kontrolować wchodzące do budynku osoby, co służyć radą i pomocą właścicielom i osobom odwiedzającym (zamówienie taksówki, udzielanie informacji o wydarzeniach kulturalnych, telefonach pomocniczych, zgłaszanie awarii itp. Cały kompleks będzie posiadał zintegrowane  karty do wjazdów na parking podziemny jak również wejścia na teren obiektu.

– Kompleks ten z założenia nie ma być wyłącznie zamkniętą enklawą. Służyć będzie ludności całego miasta poprzez między innymi stałe generowanie nowych miejsc pracy. Patrząc na projekt inwestycji można mieć pewność, że w niedługim czasie stanie się ona bliska sercu każdego Rzeszowianina, który dzięki niej z duma będzie identyfikował się ze swoim miastem – podkreśla Bartoś.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LULU
LULU
8 lat temu

Wygląda ładnie, ale ceny też mają piękne.