Sprawdź jak/czy słyszysz

Fot. Autor

PILZNO. Już 8 listopada (w czwartek) będzie można skorzystać z bezpłatnych badań słuchu.

Badania prowadzone będą przez specjalistę Słuchmed w Domu Kultury przy ul. Węgierskiej 30, w godz. 8-12. Akcja skierowana jest głównie do osób, które nigdy wcześniej nie wykonywały badań słuchu, a czują, że z ich słuchem dzieje się coś niedobrego i gorzej słyszą.

Badanie trwa kilka minut, jest całkowicie bezbolesne, wykonywane jest w słuchawkach założonych na uszy, do których puszczane są dźwięki o różnych tonach. Słysząc dźwięk – pacjent reaguje naciskając przycisk. Na podstawie reakcji powstaje wykres obrazujący wynik badania – audiogram, którego wynik od razu omawiany jest na miejscu przez specjalistę Słuchmed. Jeżeli zostanie stwierdzony niedosłuch – specjaliści nie pozostawią nikogo samemu sobie, podpowiedzą gdzie i w jaki sposób uzyskać pomoc.

Jeżeli jedynym sposobem poprawy słuchu okaże się aparat słuchowy – zaproponują wypożyczenie i przetestowanie aparatu w warunkach domowych, tak aby samemu się przekonać i poczuć różnicę w słyszeniu. Podpowiedzą też gdzie i w jaki sposób uzyskać dofinansowanie do zakupu aparatu słuchowego. Wszyscy otrzymają także komplet materiałów informacyjnych jak dbać o słuch i skąd się biorą problemy ze słyszeniem.

am

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o