Sprawdź kontrolera czy nie jest oszustem

Wzór upoważnienia pracownika Poczty Polskiej.

PODKARPACIE. Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników Poczty Polskiej, sprawdzających czy płacimy abonament RTV.

Do drzwi telewidzów i słuchaczy radia mogą zapukać nie tylko pracownicy Poczty Polskiej, ale złodzieje i oszuści. Ci pierwsi będą chcieli skontrolować czy płacimy abonament RTV, ci drudzy wyłudzić od nas pieniądze. Jeśli osoba podająca się za kontrolera zapuka do naszych drzwi – pierwsi ją skontrolujmy.

Kontrole telewidzów i słuchaczy radia na Podkarpaciu już trwają. Użytkownicy odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych zobowiązani do uiszczania opłat abonamentowych powinni pamiętać, że zanim pracownik poczty przekroczy próg ich domu, koniecznie powinien się wylegitymować.

Jakie dokumenty musi mieć kontroler
Każdy kontroler jest wyposażony w upoważnienie (szczegółowy opis co zawiera dokument w ramce), uprawniające go do przeprowadzania kontroli. Ponieważ nie będzie jej dokonywał nasz osiedlowy listonosz, tylko specjalnie wydelegowany przedstawiciel poczty, lepiej zachować czujność. Zanim wpuścimy obcą osobę do domu należy dokładnie sprawdzić jakie dokumenty posiada.

Niezależnie od upoważnienia, kontrolujący zobowiązani są okazać legitymację służbową, która zawiera numer, zdjęcie, dane pracownika (imię, nazwisko, stanowisko służbowe, pieczątki Poczty Polskiej i datę ważności legitymacji). Na życzenie kontrolowanej osoby pracownik musi też okazać swój dowód osobisty.

***
Jeśli osoba podająca się za kontrolera, nie będzie posiadała opisanych przez nas dokumentów, absolutnie nie wpuszczajmy jej do domu lub mieszkania, a o jej działalności jak najszybciej poinformujmy policję. Z dużą dozą prawdopodobieństwa zawitał bowiem do nas oszust, który chce od nas coś wyłudzić lub nas okraść.

Karolina Grek

do “Sprawdź kontrolera czy nie jest oszustem”

  1. ekar

    Nikt nie ma prawa wchodzić do mojego mieszkania bez mojej zgody. Najpierw niech rząd da zarobić a potem możemy pogadać. Monika zarabia za głu… gadanie krocie, a ja mam jej za to płacić! Paranoja!

  2. VV

    WARA WSZYSTKIM KONTROLEROM OD MOJEGO DOMU. BEZ ROZNICY. PRAWDZIWYM CZY OSZUSTOM!
    LUDZIE! NIE DAJCIE SIE ZASTRASZYC PO-wskiej DYKTATURZE. GONIC TE PIJAWKI JAK NAJDALEJ!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.