Sprawdzą się zanim pojadą

TARNOBRZEG. Starosta chce zakupić alkomaty, którymi kierowcy wyjeżdżający w trasy będą mogli sprawdzać swoją trzeźwość

Mirosław Pluta, starosta powiatu tarnobrzeskiego chce we współpracy z komendantem miejskim policji w Tarnobrzegu insp. Janem Żakiem wyposażyć wszystkie gminy w alkomaty. Sprzęt ma służyć komisariatach i na posterunkach i kierowcy mają z niego korzystać za darmo.

– Chciałbym aby takie alkomaty pojawiły się we wszystkich gminach powiatu tarnobrzeskiego, czyli w Nowej Dębie, Baranowie Sandomierskim, Gręgowie i Gorzycach – mówi Mirosław Pluta. – Osoby, które chciałyby sprawdzić przy ich pomocy swoją trzeźwość, mogłyby to zrobić za darmo. Wierzę, że dzięki temu, liczba kierowców, którzy jeżdżą na podwójnym gazie mogłaby się zmniejszyć, a wtedy my wszyscy bylibyśmy bezpieczniejsi.

Pomysł ten popiera generał Józef Gdański, komendant wojewódzki podkarpackiej policji, który przyznaje, że odkąd podobne rozwiązanie wprowadzono w Rzeszowie, badanie alkomatami spotkało się z zainteresowaniem kierowców, którzy nieraz nawet kilkanaście godzin wcześniej spożyli jakiś alkohol i chcieliby widzieć, czy na pewno mogą wsiąść bez przeszkód za kierownicą.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments