Sprawy kasyna – ciąg dalszy

Fot. Archiwum

KROSNO. Czy referendum się odbędzie?

Na dzisiejszej (8 sierpnia) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Krosna mają zostać podjęte uchwały w sprawie ustalenia liczby członków komisji do sprawdzenia wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum dotyczącego lokalizacji kasyna gier w Krośnie oraz powołania komisji do sprawdzenia wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum.

Przypomnijmy, że mimo, iż na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Krosna (7 lipca) większość radnych wyraziła pozytywną opinię w sprawie lokalizacji kasyna (to jeden z wymogów, by Estrada Polska mogła się ubiegać u ministra finansów o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna, które miałoby powstać w kamienicy przy ul. Rynek 24- przyp. wz), 22 lipca Marek Jastrząb, pełnomocnik grupy inicjatywnej, w skład której wchodzą m.in. radni PiS-u, w imieniu mieszkańców Krosna złożył w krośnieńskim magistracie wniosek o przeprowadzenie referendum. Do wniosku dołączono 248 kart zawierających dane i podpisy 4 248 osób popierających wniosek (na wymagane minimum 3 940 podpisów). Przedmiotem referendum powinno być udzielenie przez uczestnika referendum odpowiedzi na pytanie: Czy jesteś za lokalizacją w mieście Krośnie kasyna gier? Możliwe są dwie odpowiedzi: tak/nie.

Przedstawiciele grupy inicjatywnej wysłali do ministra finansów wniosek o wstrzymanie decyzji w sprawie wydania koncesji, do czasu rozstrzygnięcia sprawy w drodze referendum. – Liczymy, że minister podejmie decyzję dopiero wówczas, gdy mieszkańcy Krosna wyrażą swą opinię – mówią.

wz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.