Sprzątaj po swoim psie

Fot. Archiwum

KROSNO. Na terenie miasta pojawiło się 5 nowych płatnych dystrybutorów na psie odchody.

- Zostały rozmieszczone w obrębie osiedli mieszkaniowych, w ogólnie dostępnych miejscach, aby zarówno podczas spaceru z pupilem, jak i innych codziennych zajęć (np. zakupów) można było z nich skorzystać – informuje Joanna Niepokój z Biura Prezydenta Miasta. – Obecnie na terenie miasta jest zamontowanych 14 dystrybutorów.

Dystrybutor to metalowa skrzynka, wewnątrz której znajduje się automat do wydawania woreczków. Po umieszczeniu monety – 50 gr należy wcisnąć lub pociągnąć przycisk (w zależności od modelu), następnie wyjąć torebkę z otworu. Wewnątrz znajduje się blokada, która uniemożliwia pobranie monety przez automat w przypadku braku torebek. W dystrybutorze umieszcza się jednorazowo do 50 szt. papierowych torebek. Torebkę z nieczystościami można wyrzucić do najbliższego kosza.

wz

do “Sprzątaj po swoim psie”

  1. wit

    „Torebkę z nieczystościami można wyrzucić do najbliższego kosza.”
    Czy taka torebka nie powinna być wrzucana do specjalnego pojemnika na odchody zwierząt a później utylizowana !? Wyobrażam sobie „radość” pracowników sortowni śmieci po znalezieniu takich niespodzianek w śmieciach komunalnych. Gratulacje za pomysł – realizacja gorsza.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.