Sprzeciwiają się budowie parkingu przy bloku

– Otrzymaliśmy mapkę od inwestora i jasno z niej wynika, że będziemy mieć parking tuż przy bloku – powiedziała Kazimiera Maciołek, jedna z mieszkanek bloku przy ul. Lenartowicza nr 41. – Na parking będzie przyjeżdżać wiele aut, policjanci będą przywozić przestępców, bo będą tam aż cztery prokuratury: Apelacyjna, Okręgowa i dwie Prokuratury Rejonowe. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. W pobliżu ul. Lenartowicza 41 ma być rozbudowany budynek na potrzeby aż czterech prokuratur.

- Jesteśmy przeciwni budowie drogi dojazdowej, którą tuż przy naszym bloku ma wybudować prokuratura. Dodatkowo jeszcze chcą nam tam postawić parking na 50 aut – powiedziała zdenerwowana Kazimiera Maciołek z bloku przy ul. Lenartowicza 41. – Lokatorzy w piśmie do prokuratora okręgowego napisali, że taka inwestycja wzdłuż bloku nadweręży ich zdrowie, zagrozi egzystencji i naruszy prawa właścicielskie i przepisy prawa budowlanego. Ale odpowiedzi nie dostali.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przymierza się do budowy parkingu na zakupionej od miasta działce przy zlikwidowanym internacie i tuż przy bloku nr 41 przy ul. Lenartowicza. Projekt już powstał, a budowa ma ruszyć w tym roku. Temu sprzeciwiają się jednak mieszkańcy bloku, w którego bezpośrednim sąsiedztwie powstaną  miejsca postojowe.

- Zabiorą nam teren przy bloku. Zostawią jedynie jeden metr pasa zieleni – mówią lokatorzy z ul. Lenartowicza. – Nie liczą się z nami. Zebraliśmy podpisy z 44 mieszkań. Wszyscy bez wyjątku są przeciwni lokalizacji tej inwestycji właśnie w tym miejscu. Niestety, Bogdan Gunia, prokurator okręgowy, jako inwestor parkingu i drogi, nie odpowiada na nasze pisma i skargi.

Protest poparła też Rada Osiedla nr IV im. Gen. Grota Roweckiego. Jej przewodniczący Łukasz M. Dziągwa wysłał pismo do prezydenta Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, prosząc o uwzględnienie opinii mieszkańców bloku. – Aktualna lokalizacja spornej drogi dojazdowej stanowiłaby zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców budynków z nią sąsiadujących oraz wpłynęłaby na zwiększenie kolizyjności ruchu drogowego na ulicy Lenartowicza z Hetmańską – czytamy w piśmie Rady Osiedla.

Zdaniem lokatorów alternatywą dla planowanej lokalizacji drogi dojazdowej do parkingu byłaby propozycja wykonania dojazdu od strony ul. Wincentego Pola i marketu z wykorzystaniem istniejącego tam skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruch drogowego (szczególnie dla lewoskrętu).

Mariusz Andres

do “Sprzeciwiają się budowie parkingu przy bloku”

 1. Look there for more:…

  [...]I am now not sure where you are getting your info, however good topic.[...]…

 2. unitra

  Oczywiście blisko siebie na Dołowej mogą być Sądy i Prokuratura, i jest nie daleko do Załęża .

 3. unitra

  Nadziwić się nie mogę ,kto w tym mieście wszystko tak planuje.Gdzie są plany długoterminowe na rozbudowę miasta i jego komunikacji? gdzie są rezerwy terenu pod ich realizację. Buduje się chaotycznie byle było kawałek placu ,a nawet nie pomyśli się o parkingach i dojazdach. A nie mówiąc o ekonomi , bo niby dlaczego sądy mają być oddalone od prokuratury i więzienia? po to by ruch pojazdów między tymi organami był przez już zatłoczone ulice? Widać nie macie głowy do planowania rozwoju miasta. A jest tyle miejsca na dołowej że wszystkie te instytucje mogły by się pomieścić blisko siebie.

 4. Janusz

  „Jej przewodniczący Łukasz M. Dziągwa wysłał pismo do prezydenta Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, prosząc o uwzględnienie opinii mieszkańców bloku” Człowieku ten staruch siedzący w kieszeni biznesmenów Rzeszowa nie jest w stanie nic zrobić!!! Jego szare komórki już lata temu przestały funkcjonować! Jego mentalność została w czasach PRL i ma w dupie co myślą mieszkańcy Rzeszowa. Całe szczęście że że funkcjonuje już spopielarnia na Wilkowyi.

  • Zofia

   Skopiuję Twoje złote myśli. Prezydenta nic, a nic nie obchodzą mieszkańcy.
   Mieszkałam tam , ciut dalej – było jak w raju.
   Pamiętam ten internat.
   Mieszkańcy nic nie zrobią, życia im nie wystarczy- to walka z wiatrakami. Dzisiaj najważniejsze są samochody, miejsca parkingowe i czyjeś interesy.
   Nie dajmy się.

 5. ROMAN

  urząd Prokuratury musi mieć parking- to chyba było wiadomo od początku nie ?
  - wyjście jest ; wjazd od Lenartowicza – a wyjazd przy Lidllu.

 6. maniek

  Nie dajcie się mieszkańcy, niech sobie podziemny wybudują!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.