Sprzedajesz papierosy? Przestrzegaj prawa!

MIELEC. Za brak właściwiej tablicy informacyjnej możesz zapłacić 150 zł grzywny.

Blady strach padł na sprzedawców papierosów na terenie Mielca. Straż Miejska rozpoczęła ostre sprawdzanie, czy respektują oni ustawowe zamieszczenie informacji o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom, które nie ukończyły 18 lat.

– Stosowne przypomnienie o tym i innych obowiązkach zostało dostarczone przez naszych strażników wszystkim sprzedającym tego typu używki. Niezależnie czy jest to kiosk, sklep wielkopowierzchniowy czy lokal gastronomiczny. Teraz przyszedł czas, by sprawdzić, czy się z tego wywiązano – zapowiadał Arkadiusz Misiak, komendant Straży Miejskiej.

Następnym razem nie będą się patyczkować

W ciągu jednego dnia mundurowi skontrolowali 31 punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych, z których tylko w 16 przypadkach nie odnotowany żadnych uchybień.

– Ponieważ była to pierwsza kontrola, to obyło się bez konsekwencji finansowych. Ale w ciągu najbliższych dni jeszcze raz sprawdzimy te punkty, podobnie jak pozostałe na terenie miasta. Ale, jeśli za drugim razem także natrafimy na uchybienia, to zgodnie z nowym taryfikatorem jest to wykroczenie zagrożone grzywną w wysokości 150 zł – zaznacza Misiak.

W b.r., podczas jednej z wielu kontroli ukarany został sprzedawca, który uczniom pobliskiej szkoły ponadgimnazjalnej oferował pojedyncze sztuki papierosów. – Nałożona kara finansowa wynosiła wówczas 500 zł – wspomina Arkadiusz Misiak. .

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments