Sprzedawali nielegalne urządzenia do diagnostyki samochodów

Podejrzani oferowane produkty sprowadzali za pośrednictwem Internetu z zagranicy. Fot. Policja

JASŁO. Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, nośniki danych i dokumentację związaną ze sprzedażą nielegalnych urządzeń. 

W rękach policji są dwaj mężczyźni (28 l. i 26 l.), którzy sprzedawali nielegalne urządzenia do diagnostyki samochodów wraz z pirackimi wersjami oprogramowania. Straty oszacowano na ponad 150 tys. zł.

– Od pewnego czasu funkcjonariusze z jasielskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej obserwowali aukcje i lokalne portale internetowe, na których oferowano do sprzedaży interfejsy, czyli urządzenia do diagnostyki pojazdów, po znacznie zaniżonych cenach. Podczas wykonywanych czynności wspólnie z licencjonowanym przedstawicielem firmy, która zajmuje się ochroną prawa własności i znaków towarowych takich produktów, potwierdzili, że są one nielegalne – informuje Łukasz Gliwa, oficer prasowy jasielskiej policji.

Śledczy ustalili, że procederem tym zajmuje się dwóch mężczyzn z powiatu jasielskiego: 28-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec i 26-latek z gminy Kołaczyce. Obaj podejrzani zostali zatrzymani. W ich domach policjanci znaleźli podrobione zestawy diagnostyczne składające się z interfejsu i pirackiego oprogramowania, służące m.in. do wykrywania usterek w samochodach. – Funkcjonariusze potwierdzili, że podejrzani oferowane produkty sprowadzali za pośrednictwem Internetu z zagranicy, po czym sprzedawali z zyskiem podrobione interfejsy za kilka procent autentycznej wartości oryginalnego produktu, która wynosi ponad trzy tysiące złotych. Starszy z zatrzymanych mężczyzn sprzedał w ten sposób kilkadziesiąt sztuk takich zestawów – mówi Gliwa.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut wprowadzenia do obrotu urządzeń z podrobionymi znakami towarowymi. Ponadto młodszy z nich odpowie za bezprawne uzyskanie cudzych programów komputerowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Obaj podejrzani przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze.

wz

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
robradca prawny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
radca prawny
Gość
radca prawny

Nie dla dobrowolnego poddawaniu sie karze !
WETO !!
Przestepca ma wiedziec i odczuc to ze dostal wyrok i ponosi kare !

rob
Gość
rob

twoje WETOTO możesz sobie wsadzić.Ale bandyci,przestępcy i zakapiory bo sprzedali nielegalne oprogramowanie człowieku zastanów się co piszesz.

radca prawny
Gość
radca prawny

Ja nie komentuje TYLKO TEN PRZYPADEK !
Ja komentuje calkowite postepowanie Wymiaru Sprawiedliwosci ktory dopuszcza do tego aby przestecy sami sobie wyznaczali kary. Takie postepowanie to ublizanie Prawu jakie jest ustanowione po to aby przestepcy sie bali tego prawa, a nie sprawowali to Prawo.