Sprzęt ratujący życie dla OSP

Fot. Archiwum OSP z Lisich Jam

PODKARPACIE. Dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – z Lisich Jam i Młodowa wyposażone zostały m.in. w nowoczesne defibrylatory Lifepak CRPlus.

Medtronic wsparł akcję Fundacji Faktu „Pomóżmy strażakom ratować życie ludzi”. Celem akcji była zbiórka nowoczesnego sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.  Przekazany sprzęt z pewnością pozwoli strażakom na skuteczniejsze i szybsze niesienie pomocy przedlekarskiej osobom poszkodowanym podczas różnego rodzaju zdarzeń.

O tym, że istnieje potrzeba popularyzacji idei wczesnej defibrylacji świadczą liczby. W sytuacji wymagającej użycia defibrylatora znajduje się rocznie ok. 40 tys. Polaków, niezależnie od stanu zdrowia i wieku.

- Osobę, której krążenie nagle ustało, może uratować tylko natychmiastowo przepuszczony przez serce impuls elektryczny, nie później niż do pięciu minut po zdarzeniu – mówi Jowita Matys z Medtronic. – Dlatego bardzo ważne jest, aby defibrylatory były dostępne w jak największej ilości miejsc publicznych, nie tylko w urzędach, dworcach czy na lotniskach, ale też np. w jednostkach straży pożarnej.

ac

 

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.