Srebrny medal za mrówcze show

Fot. Archiwum zespołu

Rzeszowski zespół taneczny Kornele wytańczył wicemistrzostwo świata w Niemczech.

– Jedna z dziewczyn przed wejściem na scenę niczym Kopciuszek zgubiła baletkę, na której miała kręcić piruety. Trzeba było na szybko znaleźć nową parę. Inna zapomniała wpleść we włosy element kostiumu – mówi Marta Mucha, choreograf rzeszowskich “Korneli”. Zespół zatańczył jednak na najwyższym poziomie i zdobył tytuł wicemistrza na Mistrzostwach Świata Show Dance w Riesa.

“Kornele” zaprezentowały choreografię “Pracowite mrówki”, które w tańcu odbudowywały swoje rozdeptane mrowisko. Grupa złożona z dziewczyn w wieku 11 – 12 lat (która pierwszy rok startuje w kat. wiekowej juniorzy) pokonała bardziej doświadczonych tancerzy z całego świata m.in. z: Kanady, USA, Montenegro, Południowej Afryki, Niemiec, Słowenii, Czech, Węgier, Chorwacji, Danii.

– Międzynarodowa Federacja Tańca IDO uznała, że ze wszystkich kategorii wiekowych (dzieci, juniorzy, dorośli), to właśnie nasi juniorzy zaprezentowali najwyższy poziom taneczny na całych mistrzostwach – opowiada Magdalena Mucha. – Cieszy nas uznanie jury i zdobyty tytuł wicemistrza Świata. Jest to najlepszy wynik całej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Riesa.

To nie pierwszy wielki sukces rzeszowskich Korneli, które obecnie działają w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Zespół zdobył już ponad 60 medali w kategoriach tanecznych Show Dance oraz Jazz&Modern Dance na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej (dwukrotny tytuł MISTRZA ŚWIATA, dwukrotne zdobycie tytułu MISTRZA EUROPY). Przez Międzynarodową Federację Tańca IDO Kornele zostały uznane za Najlepszy Zespół Roku 2010, a pani Marta Mucha – Choreografem Roku 2010 (to najwyższe odznaczenie IDO).

Ostatnie sukcesy oprócz wicemistrzostwa świata to dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w kategorii formacji oraz mini formacji dorosłych w Belgradzie. 8 grudnia grupa seniorów (powyżej 15 lat) jedzie na Mistrzostwa Świata w Jazz Dance w Mikołajkach. Dziewczyny na pewno podtrzymają wspaniałą passę!

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments