Srebro dla rzeszowian

SIATKÓWKA. Srebrny medal zdobyli w trwającym od środy finałowym turnieju mistrzostw Polski juniorów, który rozgrywany był w Olsztynie siatkarze AKS Rzeszów.

Zespół trenera Artura Łozy oparty w głównej mierze na zawodnikach, którzy zdobyli tytuł mistrza Młodej Ligi w walce o złoto nie sprostał Czarnym Radom Zespół AKS Rzeszów w fazie grupowej pokonał BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3-1 (25:17, 30:32, 25:17, 25:17) i AZS UWM Olsztyn 3-0. Nie sprostał natomiast Czarnym Radom przegrywając 1-3 (18:25, 25:21, 21:25, 18:25).

Z grupy B awans wywalczyli Joker Radło Piła i Delic-Pol Norwid Częstochowa. W półfinale po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu pokonali Jokera Piła 3-1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:22). W drugim półfinale Czarni wygrali z Delic-Pol Norwid Częstochowa 3-1 (25:22, 25:19, 22:25, 25:16). W finale rzeszowianie natomiast przegrali z Czarnymi 0-3 (23:25, 15:L25, 18:25). – Srebrny medal jest dla nas ogromnym sukcesem – mówi trener AKS Rzeszów, Artur Łoza.
Skład srebrnych medalistów: Kamil Durski, Kamil Długosz, Jakub Peszko, Piotr Świst, Jakub Kalandyk, Michał Nieckarz, Tomasz Głód (libero) oraz Michał Kędzierski, Michał Szalacha, Michał Rejkowski, Jacek Pszonka, Jakub Czubiński, Jakub Woś, Piotr Kozub. Trener Artur Łoza.