Środki na staże znowu wyczerpane

RZESZÓW. Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie poinformował, że wyczerpane zostały środki finansowe z rezerwy ministerialnej na staże.

Jeszcze w ubiegłą środę i czwartek przyjmowane były wnioski pracodawców na 100 dodatkowych staży. Wszystkie wnioski, które wpłynęły lub wpłyną po 21 kwietnia będą rozpatrywane odmownie. Ilość wniosków jakie wpłynęła w ciągu kilku dni wyczerpała limit środków finansowych jakimi rozporządzał PUP.

Obecnie sytuacja młodych bezrobotnych jest bardzo trudna, bo Urzędy Pracy otrzymały w tym roku trzy razy mniej pieniędzy na aktywizację bezrobotnych niż w roku ubiegły. Spowodowało to ograniczenia w liczbie przyznawanych staży. W ubiegłych latach pieniądze wystarczały do czerwca. W tym roku już w kwietniu sięgnięto po rezerwę i jak się dowiedzieliśmy jeżeli jeszcze pojawią się jakieś pieniądze to będą to niewielki środki. Dlatego z otrzymaniem stażu w 2011 roku będzie bardzo trudno. W zasadzie dla większości absolwentów i młodych bezrobotnych będzie to wręcz niemożliwe.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments