Stacja paliw na podkarpackim odcinku A4 niemal gotowa

Nowy kompleks wraz ze stacją paliw przy podkarpackiej A4 będzie oddany do użytku już w najbliższych dniach. Fot. Paweł Dubiel

PODKARPACIE. Zakończenia inwestycji w Palikówce już nie mogą doczekać się kierowcy, którzy na dystrybutory przy autostradzie w naszym regionie czekają od lat.

Stacja paliw, punkty gastronomiczne, hotel oraz strefa odpoczynku – tak w skrócie będzie prezentować się nowy kompleks przy Miejscu Obsługi Podróżnych Palikówka. Będzie to pierwsza tego typu infrastruktura – z możliwością zaatakowania pojazdu – na podkarpackim odcinku autostrady A4. Kierowcy skorzystają z niej już w najbliższych dniach.

Obecnie na podkarpackim odcinku autostrady A4 nie istnieje żadna stacja paliw. Dla kierowców to spore utrudnienie. Z powagi sytuacji jeszcze w ubiegłym roku sprawę zdała sobie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, która ogłosiła przetarg na dzierżawę terenu przy MOP-ie Palikówka. Podjęto wówczas decyzję, że powstaną tam dystrybutory z paliwem oraz kompleks gastronomiczno-noclegowy. – Przetarg na dzierżawę placu wygrał Polski Koncern Naftowy Orlen – mówi Bartosz Wysocki z Generalnej GDKiA w Rzeszowie. – Lada dzień nastąpi oddanie stacji paliw do użytku kierowców, a może do tego dojść jeszcze w tym lub przyszłym tygodniu – dodaje. Podróżni skorzystają ze wspomnianych punktów z dystrybutorami, segmentu gastronomicznego, hotelu (w późniejszym terminie) oraz strefy wypoczynkowej.

Na podkarpackiej A4 działa obecnie osiem par MOP-ów, zlokalizowanych po obu stronach drogi. Posiadają one zaledwie miejsca parkingowe dla samochodów, altany wypoczynkowe oraz toalety. Nie korzysta z nich zbyt wielu podróżnych właśnie z powodu wąskiej oferty. Dlatego teraz, dzięki stacji paliw, ruch przy punkcie Palikówka ma znacznie się zwiększyć. Kierowcy będą mogli uzupełnić baki swych pojazdów, przespać się, zjeść ciepły posiłek i odpocząć na świeżym powietrzu. – Jeżeli chodzi o autostradę w naszym regionie będzie to pierwsza taka infrastruktura – wyjaśnia Wysocki.

Kamil Lech

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Krzysiekmarko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysiek
Gość
Krzysiek

Zakończenia inwestycji w Palikówce już nie mogą doczekać się kierowcy :) Faktycznie nie mogę się doczekać paliw droższych o 10% na tych stacjach i tego, że jak powstaną te punkty to w koncu będzie można zrobić płatną autostradę :)

marko
Gość
marko

Fajny widok na stacje na tym zdjeciu, wszysko widac