Stadion Miejski będzie miał nowe oświetlenie

Pod koniec roku lub później na Stadionie Miejskim ma być montowane nowe oświetlenie i wymieniona murawa, która będzie podgrzewana. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Miasto zamierza podgrzać murawę na boisku przy ul. Hetmańskiej.

Władze miasta Rzeszowa poszukują wykonawcy, który przygotowałby projekt nowego oświetlenia boiska i toru żużlowego przy ul. Hetmańskiej. Dodatkowo miałby też opracować metodę ogrzewania murawy na płycie głównej. Koszt tej powiązanej inwestycji wyniósłby 5 mln zł.

Na Stadionie Miejskim potrzebne jest nowe oświetlenie LED-owe. Dodatkowo jeszcze zaplanowano nowy punkt kasowy, ale od innej strony stadionu – przy alei Powstańców Warszawy. Koniecznie też trzeba zamontować urządzenie, które umożliwiałoby ogrzewania murawy boiska. Te udogodnienia muszą być wprowadzone, bo wymagają tego nowe przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek I-ligowych, które będą obowiązywać od nowego sezonu 2020/2021. Taka modyfikacja techniczna ma być wprowadzona na stadionie, mimo że rzeszowskie drużyny Stali i Resovii grają „tylko” w II lidze. Ratusz bowiem ma nadzieję, że jedna z tych drużyn ma szansę awansować do I ligi.

Modernizacja stadionu przy ul. Hetmańskiej będzie kosztowała 5 mln zł, z czego 2,5 mln zł będzie pochodzić z Ministerstwa Sportu. Prace przy montażu oświetlenia i nawierzchni stadionu potrwają 6 tygodni. Władze miasta twierdzą, że te roboty uda się wykonać pod koniec 2019 roku lub na początku przyszłego roku.

Gdyby w tym terminie prace modernizacyjne stadionu nie zostały wykonane, np. z powodu gorszych warunków pogodowych, to zostałby przeniesione na czerwiec przyszłego roku.

Od 2006 roku stadion przy ul. Hetmańskiej jest własnością miasta. W 2012 roku wybudowano na nim nową trybunę wschodnią. Wówczas na nią i na otoczenie stadionu władze miasta wydały ponad 40 mln zł. Na stadionie jest ok. 13 tys. miejsc siedzących. W planach nie ma powiększenia trybun. 

Mariusz Andres

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ignaśTomaszROMANGagaMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ignaś
Gość
ignaś

no a co ze starymi Yupiterami?

hijena
Gość
hijena

czy jest wogóle sens finansować dzialania tego KS Szmacianka,gdzie najwiekszą imprezą sa dożynki?

Tomasz
Gość
Tomasz

Naprawcie cieknacy dach!

Gaga
Gość
Gaga

Wisłok też można przesunąć pod trybuny i też go można podgrzać, pozdrawiam wszystkich wedkarzy

ROMAN
Gość
ROMAN

No fakt dobry pomysł !
Sam bym sie znowu zamoczył jak w 1957 jak by woda była podgrzewana popieram no bo narazie Morsy podobno rozpoczęły sezon a tu reszta Mieszkańców miasta innowacji też by sie pomoczyła troche no nie musi byc taka ” gorąca zupa” ale troche cieplejsza –
do czasu jak bedzie ten no Aqua – Park – co miał być i ni ma do dziś .

Marcin
Gość
Marcin

Mogli by od razu zrobić i podgrzewany tor, wtedy po deszczu szybciej by wysychal a przecierz nie zwiększy to kłopotu wykonawcy i koszta nie będą duże. A może lepiej zadziała niż plandeki nakładane na tor. A stadion będzie gotowy na międzynarodowe zawody. I na daj Boże eksralige kiedyś.

ROMAN
Gość
ROMAN

No tak dobra sugestia dla Projektanta no wtedy by śmigali i w grudniu po południu i było by to nowum i jajecznice tą integracyjną by mogli sprzedawać razem z podgrzewanym piwem

Tak jest to dobry pomysł – jak podgrzewac to wszystko a można i te siedziska też
no jak w hotelu w Arłamowie są te deski klozetowe w sraczach podgrzewane to czemu u nas krzeselka nie mogą być –

hijena
Gość
hijena

nie bądz smieszny ,ekstraliga chyba w kiczki

hijena
Gość
hijena

kiedy rzeszowski ratusz wybuduje tanie mieszkania komunalne ?!

Marcin
Gość

Ale komu tym co nie pracują bo się nie opłaca i wolą za 500 plus w domu siedzieć?

ROMAN
Gość
ROMAN

No nie bez jaj
stadion to stadion kibice,gołębie wystarczy ostatecznie na koronie podgrzewane wojskowe namioty ale te mieszkania nie jeszcze miejsca jest dookoła pełno można stawiać i to sporo do góry.