Stadion miejski nie potrzebuje parkingu?

Debata nad zamianą działek dotyczy części zielonych terenów przedstawionych na zdjęciu. Znajdują się one po przeciwnej stronie stadionu miejskiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Miasto chce zamienić się działkami z firmą deweloperską. Woli tereny pod aquapark.

Obok stadionu miejskiego przy ul. Hetmańskiej mają wyrosnąć dwie potężne wieże, choć kiedyś planowano tam parking dla kibiców. Wszystko jest w rękach miasta, które musi zdecydować, czy chce zamienić się działkami przy al. Powstańców Warszawy z firmą deweloperską APklan, która w zamian oferuje działki przy ul. Bł. Karoliny. Na tej ostatniej miasto mogłoby wybudować aquapark. Na razie radni zablokowali tę zamianę.

Przypomnijmy. Miasto wiele lat temu przejęło tereny działkowe przy al. Powstańców Warszawy od ich właścicieli pod budowę zapory i zalewu. Ponieważ nie wszystkie wykorzystano pod te inwestycje, byli właściciele mogli ubiegać się o ich zwrot – co też uczynili. Miastu pozostały dwie działki, a w rękach dewelopera jest ich więcej.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Ewelina Nawrot

do “Stadion miejski nie potrzebuje parkingu?”

 1. marek

  Sprawa jest prosta jak budowa cepa = niedoszła budowa hipermarketu Carrefour koło katedry: wystarczy uchwalić plan zagospodarowania, który w tym miejscu dopuszczałby tylko zieleń lub parkingi w zieleń wkomponowane. Tylko Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa (a potem Rada Miasta) musiałyby to zrobić szybko, nie modlić się przez rok czy 2 lata do papierów.

  Poza tym deweloperowi chyba odbiło budować wieżowce obok stadionu żużlowego i w pobliżu wciąż śmierdzącego zalewu. Magistarccy urzędnicy powinni mu to wytłumaczyć i zaproponować inne rozsądne lokalizacje – w końcu miasto się w przeciągu ostatnich lat powiekszyło.
  No, chyba że gość koniecznie chce dopłacić do interesu i zaoferować najtańsze w Rzeszowie mieszkania – jak Vispro.

 2. darek

  no tak zlikwidujcie ostatnie zielone tereny!!!!!!

 3. sokół

  bedzie world trade center po rzeszowsku:)

 4. tolo

  jakie wieże? o co chodzi

 5. mozambik

  Rozbudowa Stadionu w centrum miasta i to przy stacji benzynowej to juz jest paranoidalna głupota Ferenca a to ze nie ma to parkingu jest tylko dopełnieniem tej amatorskiej druzyny zarządzającej miastem – teraz popatrzymy jak pozajmują wszelkie miejsca aby taki parking wybudowac – całość inwestycji to porażka finansowa przynosząca tylko straty w przyszłosci – ale dokąd jest on dotąd będzie jedna wielka czarna du… wiec czekamy

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.