Stadion zyska zadaszenie

NOWA DĘBA. Jeszcze w tym roku powstanie projekt zabudowy trybun miejskiego stadionu

O tym, że nowodębski stadion wymaga modernizacji wiedzą nie tylko kibice, ale i samorządowcy. Ci drudzy mają w tym roku spojrzeć wreszcie na obiekt łaskawszym okiem i przeznaczyć na niego kilkanaście tysięcy złotych.

– Temat stadionu był omijany przez lokalnych decydentów szerokim łukiem – przyznaje radny Marek Ostapko. – Wiadomo, że „nie od razu Kraków zbudowano” ale od czegoś trzeba zacząć. W ankiecie zamieszczonej na www.stalnowadeba.pl 47 procent głosujących opowiedziało się za zadaszeniem trybun, które chroniłyby kibiców przed deszczem i słońcem. Odpowiednio wykonane, znacznie poprawiłyby również estetykę obiektu.

Jak się okazuje, oczekiwania kibiców są do zrealizowania.

– Pierwsza część modernizacji stadionu, którą miasto planuje w najbliższych latach obejmie właśnie zadaszenie części trybun – mówi Marek Ostapko. – Jestem po rozmowach z dyrektorem Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji i otrzymałem zapewnienie, że w tym roku zostanie stworzony projekt zadaszenia o wartości 10-15 tys. zł. Wstępnie będzie to 1 sektor (ok. 36 metrów pokrycia), który w perspektywie ma być stopniowo rozbudowywany. Stara budka spikera zostanie zdemontowana.

Lista potrzeb remontowych nowodębskiego stadionu i inne obiektów należących do SOSiR-u jest oczywiście dużo dłuższa. W przyszłości należy także pomyśleć o dokończeniu remontu trybun, oświetleniu murawy, czy budowie bieżni tartanowa.

– Nie wolno również zapominać o budynku przy stadionie, zalewie, siłowni i basenach. Mam nadzieję, że moi koledzy radni dostrzegą te potrzeby i każdego roku w budżecie będzie zabezpieczana odpowiednia kwota na realizacje niezbędnych przedsięwzięć – dodaje Ostapko.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments