Stal bliżej półfinałów

SUPERLIGA PLAY-OFF. Pierwszy krok do awansu wykonany.

Już tylko jednej wygranej brakuje szczypiornistom Stali, by znaleźć się w strefie medalowej mistrzostw Polski. W sobotę w pierwszym meczu 1/4 finału pokonali oni Azoty Puławy. Jeśli ta sztuka uda im się ponownie w najbliższą sobotę, będą mogli sposobić się do walki o finał.

Awans do 1/2 finału uzyska ten zespół, który jako pierwszy wygra dwa mecze. Stal ma tę przewagę nad Azotami, że ewentualny trzeci i decydujący mecz zostanie rozegrany w jej hali, gdzie nie zwykła przegrywać w tym sezonie z zespołami niżej notowanymi od siebie. – Dlatego tak ważny jest pierwszy mecz. To spotkanie może ustawić losy całej rywalizacji z ekipą z Puław – podkreślał przed rozpoczęciem rywalizacji Ryszard Skutnik, trener Stali.

Jego podopieczni bardzo poważnie podeszli do zagadnienia. Od początku narzucili rywalom ostre tempo gry i po kwadransie wynik brzmiał 10-5 na korzyść miejscowych. Tak wypracowaną przewagę, mielczanie podtrzymywali do przerwy, czasem powiększała się ona lub też pomniejszała o jedno trafienie.

Po zmianie stron goście nie zamierzali łatwo się poddawać. Spróbowali odwrócić losy meczu, wykorzystując chwilowe rozprężenie w szeregach rywali. Straty udało im się niemal w całości zniwelować po dziesięciu minutach gry, w 40 min przegrywali już tylko 20-21. Pogoń kosztowała jednak gości mnóstwo sił, a i miejscowi widząc, że to nie przelewki, zmobilizowali się do lepszej gry i szybko odzyskali kontrolę nad przebiegiem boiskowych zdarzeń. Po kilku udanych paradach Krzysztofa Lipki i celnych rzutach Michała Chodary oraz Pawłów Albina i Gawęckiego, wszystko wróciło do stanu z drugiej części pierwszej połowy.

STAL Mielec    28
AZOTY Puławy    23
(13-9)

STAL: Wolański, Lipka – Albin 3, Janyst 2, Sobut 6, Szpera 6, Babicz, Kubisztal 3, Gawęcki 1, Basiak, Gliński 1, Krzysztofik 1, Chodara 5
AZOTY: Stęczniewski, Wyszomirski – Kowalik 1, Bałwas 1, Płaczowski 2, Zinchuk 1, Tylutki, Łyżwa 6, Kus 2, Witkowski 2, Przybylski 2, Szyba 2, Masłowski 3, Gowin 1
Kary: 10 oraz 12 minut. Widzów 1800.
Stan rywalizacji play-off (do 2 zwycięstw): 1-0 dla Tauron Stali. Kolejny mecz w Puławach w najbliższą sobotę.