Stal chce porozumienia z miastem

RZESZÓW. Walne zgromadzenie członków klubu ma zakończyć spór o stadion

Zarząd Stali chce zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów klubu, by postawić wniosek o zakończenie roszczeń wobec miasta w sprawie stadionu przy ul. Hetmańskiej. Ma to umożliwić oczekiwaną od dawna budowę trybuny wschodniej.

W poniedziałek sąd wydał wyrok w sprawie wniosku ZKS Stal Rzeszów dotyczącego unieważnienia umowy dzierżawy stadionu zawartej przez kuratora klubu. Werdykt jest niekorzystny dla Stali.

Zarząd klubu wydał wczoraj oświadczenie podpisane przez wiceprezesa ZKS Stal Marka Porębę, w którym poinformował, że wystąpi o zwołanie walnego zebrania członków w celu zakończenia prowadzenia sprawy dotyczącej działań kuratora i wycofa się z roszczeń wobec darowizny stadionu wobec miasta. Argumentuje to sytuacją wokół budowy trybuny finansowanej ze środków UE, a także interesem klubu, miasta Rzeszowa oraz regionu.

– Tym samym umożliwi to zawarcie porozumienia opartego na deklaracjach złożonych zarządowi klubu przez pana prezydenta Tadeusza Ferenca, które dotyczyły zabezpieczenia działalności statutowej klubu, a w szczególności sekcji piłki nożnej (m.in. chodzi o boczne płyty boisk) – napisał Poręba. – Pozwoli to również na uruchomienie tak oczekiwanej przez wszystkich inwestycji.

Działacze Stali są też przekonani, że przekazanie miastu w 2006 r., odsłużonego stadionu, zaowocuje na przyszłość rozwojem wszystkich dyscyplin, które prowadzi klub. Wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów zarząd ma postawić już na dzisiejszym posiedzeniu.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments