Stal dogada się z miastem w sprawie stadionu?

RZESZÓW. Przyszłość stadionu przy Hetmańskiej zależy od dobrej woli obu stron

Jest szansa, że spór wokół stadionu jaki toczą ZKS Stal i miasto zostanie zażegnany. Nadzieja na porozumienie pojawiła się po ubiegłotygodniowych rozmowach. Wcześniej klub żądał zwrotu stadionu podarowanego miastu i groził procesem. To oznaczało koniec marzeń o budowie nowej trybuny.

Stadion przy ul. Hetmańskiej został w 2006 r. przekazany miastu przez Stal. Operacja pozwoliła oddłużyć obiekt, miała też umożliwić jego modernizację z funduszy unijnych. Jednak kurator zarządzający klubem zmienił warunki umowy dotyczącej dzierżawy stadionu jaka wiązała Stal z miastem.

Później pojawiły się problemy z przetargiem na budowę nowej trybuny. Klub obawiał się, że ze względu na unijne przepisy nie będzie jedynym dysponentem stadionu. W końcu walne zgromadzenie członków Stali zdecydowało, by wystąpić o zwrot obiektu. Pismo w tej sprawie dotarło niedawno do ratusza. Klub groził, że jeśli miasto nie odda stadionu wystąpi do sądu. Te działania mogły prowadzić do zastopowania budowy nowej trybuny i utraty 6 mln euro unijnego dofinansowania. W ubiegłym tygodniu doszło do rozmów przedstawicieli Stali z władzami miasta.

Światełko w tunelu

– Po tym spotkaniu jestem optymistą – mówi Marek Poręba, wiceprezes ZKS Stal Rzeszów. Poręba wyjaśnia, że prezydent i jego urzędnicy zapewnili, iż możliwe są takie rozwiązania prawne, by modernizacja stadionu nie odbyła się ze szkodą dla klubu. Chodzi zwłaszcza o użytkowanie obiektu – Stal musi jednak wygrać przetarg, a także m.in. o możliwość umieszczania bannerów i reklam sponsorów – z tym również nie powinno być problemu.

– O wszystkich szczegółach dopiero będziemy rozmawiać z miastem – zastrzega wiceprezes Stali. To czy klub odstąpi od żądania zwrotu stadionu i pozwów sądowych zależy od decyzji walnego zebrania członków Stali. Jeśli tak się stanie, miasto będzie mogło podpisać umowę z wybranym wykonawcą trybuny.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments