Stal jedzie do Torunia

Na pierwszy rzut oka tor przy ul. Hetmańskiej prezentuje się całkiem przyzwoicie, jednak na pierwsze treningi trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Fot. Marcin Jeżowski

Na pierwszy rzut oka tor przy ul. Hetmańskiej prezentuje się całkiem przyzwoicie, jednak na pierwsze treningi trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Fot. Marcin Jeżowski

ŻUŻEL. 2.LŻ. W Rzeszowie i Krośnie czekają na pierwsze w tym roku treningi.

We wtorek na torze przy ul. Hetmańskiej mają ruszyć prace, związane z montażem dmuchanych band. Jest jednak mało prawdopodobne, aby w tym tygodniu rzeszowscy żużlowcy przeprowadzili pierwszy trening na swoim domowym obiekcie. Alternatywą mają być czwartkowe próbne jazdy w Toruniu. – Wszyscy czekamy na prawdziwą wiosnę, która umożliwi nam wyjazd na tor. Prace chcemy zakończyć w miarę szybko, by móc wyjechać na swój tor. Czy to nastąpi w tym tygodniu, trudno powiedzieć – mówił w poniedziałek Janusz Stachyra, jeden z trenerów Stali Rzeszów, który w tym sezonie będzie odpowiedzialny za przygotowanie rzeszowskiej nawierzchni. Jeszcze większym pesymistą w kwestii wyjazdu na rzeszowski tor już w tym tygodniu jest z kolei Marcin Janik. – Nie ma raczej na to szans. Dlatego w czwartek jedziemy potrenować na Motoarenie w Toruniu – informuje wiceprezes Speedway Stali Rzeszów S.A. Jeszcze przed startem ligowego sezonu, na rzeszowski tor ma być wysypane 200 ton nowej nawierzchni. Stanie się jednak dopiero wówczas, gdy rzeszowski tor nieco przeschnie lub gdy ponownie złapie mróz. – Wtedy na tor będzie mógł wjechać ciężki sprzęt, który w innym przypadku, mógłby poważnie zniszczyć nawierzchnię – wyjaśnia Stachyra.

Zagrożone sparingi

Na pierwszy mecz ligowy, Stal pojedzie 8 kwietnia do Bydgoszczy, z kolei pierwszy raz przed własną publicznością rzeszowianie będą walczyć o ligowe punkty tydzień później (15.04) w hitowo zapowiadającym się pojedynku z Ostrovią. Jeszcze przed ligową inauguracją Stal czekają 3 sparingi. Jeden z kolei odbędzie już w trakcie trwania sezonu. – 20 marca mamy jechać u siebie z Tarnowem, dzień później rewanż na torze Unii, a 24 marca sparing w Częstochowie. Z kolei już po pierwszym meczu ligowym w Bydgoszczy, a przed pojedynkiem z Ostrowem, planujemy sparing na własnym torze z Orłem Łódź. Do tych pierwszych trzech dat trzeba podchodzić ostrożnie i niewykluczone, że terminy tych spotkań ulegną zmianie – dodaje Janik. Jednym z etapów przygotowań do sezonu ligowego będzie również Memoriał im. Eugeniusza Nazimka, który odbędzie się 2 kwietnia (godz. 17.15). Jeszcze wcześniej, bo już w najbliższą sobotę (17 marca – godz. 18) w CH Plaza w Rzeszowie odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny Stali.

„Wilki” jeszcze poczekają

Na pierwsze w tym roku próbne jazdy na torze przy ul. Legionów w Krośnie trzeba będzie poczekać prawdopodobnie jeszcze dłużej, niż w Rzeszowie. – Na razie wstrzymujemy się z jakimikolwiek pracami, bo na weekend zapowiadają powrót zimy i przymrozki. Myślę, że po niedzieli zaczniemy działać. Potrzebujemy około tygodnia, żeby doprowadzić tor do stanu używania i zamontować dmuchane bandy. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to w ostatnim tygodniu marca powinniśmy wyjechać na tor. Nie spieszymy się z tym, bowiem do ligi zostało jeszcze trochę czasu – informuje Wojciech Zych, wiceprezes KSM Krosno. „Wilki” sezon ligowy zainaugurują 7 kwietnia wyjazdowym meczem w Rawiczu. Pierwsze spotkanie w Krośnie zaplanowano z kolei na 15 kwietnia. Wówczas rywalem KSM będzie PSŻ Poznań. – Prawdopodobnie przed sezonem nie pojedziemy żadnego sparingu. W planach mamy zgrupowanie na własnym torze, na którym w szczególności będzie się chcieli uważnie przyjrzeć naszym obcokrajowcom, aby dobrze wybrać skład na pierwsze mecze. Nie ukrywam, że ważną kwestią w tym sezonie będzie też dla na szkółka, która trenuje pod okiem Ireneusza Kwiecińskiego. Ten raczej nie będzie prowadził drużyny w meczach ligowych. Tę kwestię będziemy jeszcze dyskutować na zarządzie, ale wszystko wskazuje na to, że do sezonu przystąpi bez trenera – zdradza Wojciech Zych.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.