Stal nie zapomniała. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

PIŁKA RĘCZNA SUPERLIGA. TAURON STAL MIELEC – ZAGŁĘBIE LUBIN. Ciekawiej niż na meczu, było po nim, gdy trener gości kłócił się z dziennikarzami.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Szczypiorniści Stali nie mieli litości dla ostatniej w tabeli Warmii. Podopieczni Ryszarda Skutnika pokonali potrzebujących punktów olsztynian, umacniając się na czwartej pozycji w tabeli. W meczu i po nim, nie zabrakło nawiązań do poprzedniego sezonu, gdy oba zespoły rywalizowały w powtórzonym meczu.

- Może i tym razem trzeba będzie powtórzyć to spotkanie? – pytał złośliwie na konferencji prasowej trener Stali Ryszard Skutnik. W nim i w jego podopiecznych wciąż siedzi zadra za działania Warmii sprzed kilku miesięcy, gdy ta nie mogąc się z porażką, doprowadziła do powtórki spotkania, którego stawką był awans do półfinału fazy play-off.  Tak wtedy jak i wczoraj, nasz zespół pewnie wygrał, ale olsztynianie na pewno sobie w Mielcu popularności nie przysporzyli.

O tym, że nikt rywalom nie zamierza zapominać starych grzechów, świadczył początek sobotniej potyczki. Naładowani gospodarze rozpoczęli z takim animuszem, że przyjezdni byli bezradni. Po dziesięciu minutach prowadzili 7-0, a oszołomieni przeciwnicy nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Adama Wolańskiego. Przewaga w ten sposób wypracowana na początku meczu, pozwoliła Stali kontrolować jego przebieg w dalszej jego fazie. Olsztynianie na jedyny zryw zdobyli się tuż po przerwie, gdy zniwelowali prowadzenie Stali do trzech bramek (15-12). Był to jednak ich łabędzi śpiew, bo po chwili wszystko wróciło do normy, czyli do wysokiego prowadzenia miejscowych.

Więcej emocji niż na boisku, było na konferencji prasowej. Olsztynianie sprowokowani wypowiedzią trenera Skutnika przytoczoną na początku tekstu, zarzucili miejscowym dziennikarzom pisanie nieprawdy. W pyskówkę z nimi wdał się trener Warmii Zbigniew Tłuczyński, który jest wyjątkowo nie lubiany w Mielcu.

STAL Mielec    28
WARMIA Olsztyn    23
(15-9)

STAL: Wolański, Kiepulski, Lipka – Wilk 2, Albin 2, Janyst 2, Sobut 1, Szpera 4, Babicz 4, Kubisztal 2, Gawęcki 2, Gliński 5, Chodara 4, Jędrzejwski.

WARMIA: Kotliński, Sokołowski- Ćwikliński 9, Jankowski 3, Wuszter 1, Garbacewicz 1, Płócienniczak 1, Bartczak 3, Rumniak 1, Krawczyk 1, Malewski 3.

Kary: 10 min oraz 8 min. Widzów 1300.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.