Stal rozpoczyna pucharową przygodę

Łukasz Janyst jest pewien, że Stal nie ulegnie presji i jej pucharowy debiut w tym sezonie okaże się udany. Fot. Wit Hadło

PIŁKA RĘCZNA PUCHAR CHALLENGE. Wszyscy liczą na awans naszej drużyny.

Lider greckiej ekstraklasy Diomidis Argous, będzie pierwszym rywalem w Pucharze Challenge. Wszyscy dobrze życzący naszej drużynie wierzą, że nie ostatnim w obecnej edycji tych rozgrywek. Tym bardziej, że obydwa spotkania tych zespołów odbędą się w Mielcu.

Do pierwszego starcia dojdzie w sobotę. Z niecierpliwością czekają na niego podopieczni Ryszarda Skutnika. – Wynika to nie tylko z chęci pokazania się w międzynarodowych rozgrywkach. My tak na dobrą sprawę niewiele wiemy o rywalach. Chcemy ich możliwości rozeznać na parkiecie. Dlatego spodziewam się, że pierwsze spotkanie będzie dla nas zdecydowanie trudniejsze od niedzielnego rewanżu – uważa skrzydłowy Stali Łukasz Janyst.

Sympatycy popularnych “Czeczeńców” liczą na awans swojej drużyny. Zadanie jednak nie będzie tak łatwe do wykonania jak się wszystkim wydaje. Grecki szczypiorniak do najmocniejszych może nie należy, ale trudno zlekceważyć drużynę, która jest niepokonana w swojej lidze. – To na pewno daje nam sporo do myślenia. Z drugiej jednak strony wierzymy w swoje umiejętności i swoją siłę. Postaramy się pokazać przeciwnikom, że w Mielcu goście meczów nie wygrywają – dodał nasz rozmówca.

Grecki zespół z powodów finansowych, zaproponował, by oba mecze odbyły się w Mielcu. To niewątpliwy handicap dla naszej drużyny. Pytanie tylko czy poradzi sobie ona z debiutancką tremą na europejskiej arenie. – O to jestem spokojny, jesteśmy doświadczonym zespołem i nerwy nas nie zjedzą. Nie poddajemy się niezdrowym emocjom, jesteśmy zmobilizowani. Grałem już kiedyś z greckim zespołem. Oni groźni są przede wszystkim u siebie, na wyjazdach tracą sporo ze swojej wartości. Musimy to wykorzystać – zakończył Łukasz Janyst, który jako jeden z nielicznych zawodników Stali ma za sobą grę w międzynarodowych rozgrywkach.

Piotr Pezdan

Stal – Diomidis
Sobota, godz. 18
Diomidis – Stal
Niedziela, godz. 18
Obydwa mecze odbędą w Mielcu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments