Stal u progu sezonu

Fot. Stal Mielec

PIŁKA RĘCZNA. PGNiG SUPERLIGA. Ukraiński zespół ZTR Zaporoże wygrał rozgrywany w weekend w Mielcu VII Memoriał im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego z okazji 80-lecia Stali Mielec, pokonując w finale gospodarzy 29-27. Start sezonu polskiej ekstraklasy już za dwa tygodnie.

Dla „Czeczeńców” coroczny turniej rozgrywany we własnej hali to jeden z najważniejszych etapów przygotowań do rozgrywek – nie tylko ze względów sportowych, ale też tradycji i pamięci o człowieku, bez którego dziś klub prawdopodobnie by nie istniał. Antoni Weryński, bo o nim mowa, zmarł w 2012 r. – Wielokrotnie dawał mi różne rady, bo graliśmy na tej samej pozycji. Co więcej, występuję na koszulce z tym samym numerem co prezes. Kiedyś powiedział mi ważne słowa, które zostaną między nami. Mam nadzieję, że w jego oczach to wykonałem – wspominał zasłużonego dla mieleckiego sportu działacza Paweł Wilk, prawoskrzydłowy Stali.

Mielczanie pod wodzą nowego szkoleniowca Dawida Nilssona w piątek wysoko pokonali I-ligowe KSZO Ostrowiec Św., a w sobotę nieznacznie ulegli ZTR-owi Zaporoże, plasując się ostatecznie na 2. miejscu. Kilka dni wcześniej szczypiorniści z lotniczego miasta okazali się zdecydowanie lepsi od lokalnego rywala – Czuwaju Przemyśl (35-27). W pojedynku tym błysnął młody Michał Kozioł, który z przymusu wystąpił na prawym skrzydle, choć nominalnie jest środkowym rozgrywającym. Kozioł rzucił „Harcerzom” siedem bramek i może okazać się jednym z większych wygranych okresu przygotowawczego.

Delikatnie zmieniła się też w ubiegłym tygodniu kadra „Czeczeńców”. Do zespołu dołączył bowiem nowy trener bramkarzy – Tomasz Błaszkiewicz, który umiejętności golkiperów Stali podnosił będzie dwa razy w tygodniu w… Kielcach. W ubiegłym sezonie doświadczony szkoleniowiec współpracował m.in. z Vladimirem Cuparą, wówczas bramkarzem PGE Vive, który niedawno przeniósł się do Telekomu Veszprem. Z zespołem Stali pożegnał się za to Dawid Rusin, który najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w KSZO Ostrowiec Św. Dla 21-letniego playmakera występy na zapleczu ekstraklasy oznaczają zdecydowanie więcej minut na boisku.

Wyniki VII Memoriału im. Antoniego Weryńskiego

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – ZTR Zaporoże 26-29 (19-11)
SPR Stal Mielec – KSZO Ostrowiec Św. 35-24 (18-13)

Mecz o 3. miejsce
Piotrkowianin – KSZO 34-18 (17-6)

Finał
Stal – ZTR 27-29 (14-17)

Partnerem turnieju jest Województwo Podkarpackie.

tc

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments