Stal zacznie sezon wcześniej

Fot. Wit Hadło

SUPERLIGA. Mielczanie pierwszy mecz ligowy zainaugurują prawdopodobnie już 5 września.

Już pojutrze szczypiorniści mieleckiej Stali rozpoczynają serię meczów sparingowych przed startem Superligi i europejskich pucharów. Na początek podopieczni Ryszarda Skutnika zmierzą się z ukraińskim zespołem MTR Zaporoże.

Szkoleniowiec Stali zaplanował sporą liczbę gier kontrolnych. Jego zespół do 20 sierpnia rozegra 6 spotkań i weźmie udział w turnieju, który odbędzie się w Belgii. W planie meczów kontrolnych niemal same potyczki z zagranicznymi rywalami. Kibice, którzy będą chcieli zobaczyć w akcji mocno przebudowaną drużynę muszą się spieszyć. Tylko trzy pierwsze sparingi odbędą się w Mielcu. Pozostałe nasz zespół rozegra na wyjeździe. Dobra wiadomość jest taka, że na spotkania, w hali MOSiR-u, będzie można wejść za darmo.

Liga przed pucharem
Choć to jeszcze niepotwierdzona informacja, wszystko wskazuje na to, że nasz zespół sezon ligowy rozpocznie kilka dni wcześniej niż zakłada terminarz ZPR.

Inauguracja jest planowana na 8 i 9 września. W tym terminie Stal miała zagrać na wyjeździe z Piotrkowianinem. Już wiadomo, że będzie to niemożliwe, ponieważ nasz zespół w tym czasie mierzył się będzie Niluferem Belediyespor w ramach Pucharu EHF. Identycznie ma się rzecz z drugą serią spotkań Superligi, w której mielczanie zagrają z Wisłą Płock. Mecz, który planowano na 15 września, odbędzie się kiedy indziej, bo w tym terminie nasza drużyna rozegra rewanż z tureckim zespołem.

Na kiedy Stal przełoży pojedynki ligowe? – Będziemy wnioskowali do związku o grę w środy poprzedzające mecze pucharowe. To utarta praktyka, zatem spodziewamy się, że ligę zainaugurujemy 5 września, a tydzień później zmierzymy się z wicemistrzami Polski – przyznał Stanisław Leśniak, sekretarz klubu.

Plan sparingów Stali
1 sierpnia – 19.00: MTR Zaporoże (Ukraina) – hala MOSiR, wstęp wolny
2 sierpnia – 11.00: MTR Zaporoże – hala MOSiR, wstęp wolny
5 sierpnia – 11.00: Mieszko Brześć (Białoruś) – hala MOSiR, wstęp wolny
9 sierpnia – 18.00: vinLand Michalowce (Słowacja) – wyjazd
10 sierpnia – 17.00: Tatran Presov (Słowacja) – wyjazd
14 sierpnia: Nielba Wągrowiec – wyjazd (Świebodzice)
15-20 sierpnia: wyjazd Belgia (dwa turnieje)

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments