Stal zaczyna w Puławach

Stalowcy liczą na udaną inaugurację. - Jak dobrze wejdziemy w sezon, trudno będzie nas zatrzymać - mówi trener mielczan Ryszard Skutnik.

Poważnie wzmocnieni mielczanie liczą na udaną inaugurację.

Szczypiorniści Stali sobotnim meczem z Azotami Puławy rozpoczną nowy sezon ligowy. Wszyscy liczą, że dla naszej drużyny nie będzie on gorszy od poprzedniego, który zakończyła na 4. pozycji. Dzięki temu podopieczni Ryszarda Skutnika będą także mieli okazję powalczyć w europejskich pucharach.

Zanim do tego dojdzie, Stal czeka kilka meczów ligowych, najbliższy już w sobotę w Puławach, gdzie ostatnio nie udawało się jej wygrywać. – Byliśmy na to gotowi, ale zdarzały się porażki jedną bramką, w niezbyt sportowych okolicznościach. – przypomina trener Skutnik. – Wygląda na to, że aby ograć Puławy na ich parkiecie, trzeba wyrobić sobie bezpieczną przewagę, zanim dojdzie do końcówki meczu.

Szkoleniowiec będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych, w tym czterech zawodników, których udało pozyskać się latem. Od pierwszych minut na boisku mogą się pojawić kołowy Wiktor Jędrzejewski i skrzydłowy Rafał Gliński. – Ten drugi doszedł do nas na początku tygodnia, ale to doświadczony gracz, reprezentant kraju, który szybko wkomponuje się w zespół. Być może Rafał grał też będzie na lewym rozegraniu. Jego przyjście wzmocniło nie tylko naszą siłę uderzeniową, ale też i możliwości taktyczne. – dodał Skutnik, który zamierza też korzystać już od meczu z Azotami z usług Łukasza Szatko i Pawła Kiepulskiego. – Wszystkie nasze nabytki, dobrze prezentowały się w okresie przygotowawczym. Teraz pora, by potwierdziły swoją przydatność w lidze.

Szkoleniowiec nie chce na razie mówić o celach swojego zespołu. – Wyniki osiągnięte w poprzednich rozgrywkach, narobiły wszystkim apetytów. Na pewno liczymy na udany start. Jak się rozpędzimy, trudno będzie nas zatrzymać. – zakończył nasz rozmówca.

AZOTY – STAL
Sobota, godz. 16

p

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.