Stalowa twierdza wciąż niezdobyta

“Stalówka” odniosła w sobotę piąte zwycięstwo. Garbarnia, choć posiada ciekawy skład, nie miała wiele do powiedzenia. Fot. Bogdan Myśliwiec

II LIGA. 5 zwycięstw i 2 remisy – oto bilans piłkarzy Stali na boisku w Stalowej Woli. Zespół Pawła Wtorka bez większych problemów ograł Garbarnię i został wiceliderem!

– Krakowianie źle weszli w sezon, ale ostatnio nie przegrywają, więc trzeba uważać. Mam dla tej drużyny duży szacunek, bo bez względu na okoliczności, zawsze gra odważnie – mówił przed meczem Mateusz Kantor. Obrońca Stali dodał jeszcze, że od pierwszych minut on i koledzy powinni zaatakować, żeby Garbarnia wiedziała, kto rządzi na murawie. Tak właśnie się stało.

Już w 6. minucie Kantor dośrodkował w pole karne, a najniższy na placu i chyba najmłodszy, 18-latek Patryk Tur głową strzelił na 1-0. Pół godziny później “Stalówka” powiększyła przewagę. Tym razem centrował Adrian Bartkiewicz, a głową uderzał Wojciech Reiman. Reżyser Stali znajduje się w doskonałej formie. To była już jego czwarta bramka w sezonie.

W I połowie doszło też do ciekawej sytuacji. Sędzia podyktował karnego dla gospodarzy, ale po konsultacji ze swoim asystentem wycofał się z tej decyzji. Postąpił jak należy, bo Tomasz Płonka wcale nie był faulowany.

“Garbarze” próbowali zaatakować po przerwie, ale niewiele im wychodziło. Szansę na kolejnego gola miał natomiast Reiman. Bliski szczęścia po ładnej przymiarce był również Damian Łanucha.

STAL St. Wola 2
GARBARNIA Kraków 0
(2-0)
1-0 Tur (6.)
2-0 Reiman (37.)

STAL: Wietecha – Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, Mikołajczak (89. Majowicz), Argasiński, Reiman, Tur (82. Kwiatkowski), Łanucha, Płonka.

GARBARNIA: Jękot – Piszczek (46. Kaczor), Kowalski, Pluta, Senderski, Kalicki, Nowak, Kostrubała (76. Wajda), Leszczak (67. Fedoruk), Górecki, Ogar.
Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Tur, Kantor – Leszczak. Widzów: 600.