Stalowcy kończą wakacje

Dariusz Kubisztal po latach gry w Stali, pożegnał się z mielecką drużyną i wzmocnił beniaminka z Przemyśla. Fot. Wit Hadło

SUPERLIGA. W obozie brązowych mistrzów Polski sporo zmian kadrowych, po nich drużyna ma być jeszcze silniejsza.

Szczypiorniści mieleckiej Stali powoli kończą urlopy. Pierwszy po wakacyjnej przerwie trening czeka ich w przyszły poniedziałek. W ekipie brązowych medalistów zaszło sporo zmian kadrowych, ale jej trzon pozostał nienaruszony.

Podopieczni Ryszarda Skutnika do nowego sezonu przygotowywać się będą na własnych obiektach. – Mamy u siebie wszystko czego nam potrzeba, nie ma więc sensu trwonić pieniędzy na niepotrzebne wyjazdy. Przez cały lipiec chłopaków czeka ciężka praca, w sierpniu zaczniemy grać w turniejach – poinformował Stanisław Leśniak, sekretarz klubu.

Transfery sfinalizowane
W tym roku, działaczom w miarę szybko udało się załatwić sprawy kadrowe. Nasz klub pozyskał w sumie czterech zawodników. Niewątpliwie najciekawiej zapowiada się transfer Mirosława Gudza. Ten 32-letni kołowy, mierzący blisko 194 centymetry wzrostu, to bardzo doświadczony gracz, znany z występów zarówno w Śląsku Wrocław jak i greckim  Diomidisu Argous czy niemieckiego Stralsunder HV. Znaczącym wzmocnieniem powinien okazać się też Kamil Krieger. Rozgrywający MMTS-u Kwidzyn od dwóch lat był kuszony przez Stal, w końcu prezesowi Antoniemu Weryńskiemu udało się go przekonać do podpisania umowy.

Dużo prościej i szybciej przebiegały negocjacje z innym rozgrywającym – Hubertem Korneckim z KSSPR Końskie i bramkarzem Lechem Kryńskim z Miedzi Legnica. Obaj również zagrają w mieleckiej ekipie w przyszłym sezonie.

Pięciu odeszło
Pojawienie się nowych graczy sprawiło, że Stal musiała pożegnać kilku innych szczypiornistów. Już od pewnego czasu było wiadomo, że z klubem pożegna się Paweł Albin, który ze względów rodzinnych postanowił sobie poszukać nowego zespołu w okolicach Warszawy.

Przyjście Gudza sprawiło, że kadrze pojawiło się aż czterech obrotowych. Ostatecznie Stal zdecydowała się dać wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów Dariuszowi Kubisztalowi i Wiktorowi Jędrzejewskiemu. Zrezygnowano także z usług skrzydłowego Marcina Basiaka i bramkarza Pawła Kiepulskiego.

Sezon zaczną w Piotrkowie
Mielczanie pierwszy mecz nowego sezonu zagrają na wyjeździe, z beniaminkiem, Piotrkowianinem. W meczu numer dwa, u siebie, podejmą wicemistrza Polski Wisłę Płock. Derby Podkarpacia czekają ich już w trzeciej kolejce, gdy w Przemyślu, zmierzą się z Czuwajem.

Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments