Standard Jeziorowców

Kolejne emocje w pojedynku koszykarzy Siarki.

- Standard w naszym wykonaniu – tak krótko podsumował sobotni występ swoich podopiecznych w pojedynku z wrocławskim Śląskiem, szkoleniowiec Siarki Jezioro Dariusz Kaszowski. Dla naszego zespołu było to drugie zwycięstwo w rozgrywkach, a pierwsze odniesione przed własną publicznością.

Dla drużyny z Wrocławia była to czwarta kolejna porażka w tym sezonie. Losy sobotniego pojedynku rozstrzygnęły się w samej końcówce. Wcześniej od samego początku przeważali gospodarze. W II kwarcie osiągnęli najwyższą przewagę w meczu prowadząć 42:33, a na przerwę schodzili z ośmiopunktową zaliczką. Rywale jednak łatwo się nie poddawali i już na początku III kwarty bardzo szybko zniwelowali dystans. W połowie IV kwarty po trafieniu Calhouna, goście objęli pierwsze, od bardzo dawna prowadzenie 68:69. Od tego momentu trwała zacięta walka kosz za kosz. Decydujące o losach meczu wydarzenia rozegrały się w ostatniej minucie. Przy remisie 76:76 faul w ataku popełnił bardzo dobrze spisujący się do tej pory Aleksandar Mladenović. W odpowiedzi Miller trafił jeden rzut wolny. Wrocławianom zostało niespełna pięć sekund na wykonanie ostatniej, decydującej akcji. Na niął zdecydował się Robert Skibniewski ale jego rzut okazał się niecelny i Jeziorowcy mogli cieszyć się z wygranej. – Mogliśmy tą akcją przechylić szalę, ale wszystko co przekazałem swoim graczom miało dziać się po drugiej stronie boiska – mówi szkoleniowiec ekipy z Wrocławia. Siarkowcy podobnie jak w poprzednich meczach zagrali bardzo dobrze do przerwy, a po niej fatalnie. Teraz nasz zespół czeka tygodniowa przerwa. W środę zespół nie będzie grał, gdyż pojedynek z Zastalem Zielona Góra został przełożony na 14. grudnia.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – Śląsk Wrocław 77:76 (23:19, 27:23, 16:21, 11:13)
SIARKA: Corbett 22 (1×3), Doaks 15, Miller 12 (1×3), Barycz 11 (3×3), Piechowicz 7 (1×3), Tiller 6, Rabka 4, Wyka 0
ŚLĄSK: Calhoun 27 (6×3), Skibniewski 20 (3×3), Mladenović 19, Virogas 4, Bogavec 4, Buczak 2, Bochno 0, Graham 0, Koelner 0.
Sędziowali: Dariusz Lenczowski, Tomasz Trojanowski, Marek Czernek. Widzów:1100.