Starcie gigantów

Jasom Crump i Jarosław Hampel.

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Pojedynek najskuteczniejszych zawodników Speedway Ekstraligi: Jasona Crumpa i Jarosława Hampela ozdobą niedzielnego meczu w Rzeszowie, w którym wystąpi aż sześciu uczestników DPŚ.

Meczem z aktualnym drużynowym mistrzem Polski, Unią Leszno, żużlowcy PGE Marmy zakończą występy przed własną publicznością w zasadniczej rundzie sezonu. Do składu rzeszowskiego beniaminka wraca kontuzjowany Rafał Okoniewski.

Podczas niedzielnego meczu na torze przy ul. Hetmańskiej zaprezentuje się aż sześciu uczestników tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata. Rzeszowscy kibice ostrzą sobie apetyty zwłaszcza na pojedynki Jasona Crumpa i Jarosława Hampela, którzy są najskuteczniejszymi zawodnikami Speedway Ekstraligi.

„Okoń” wraca do składu
Trener Dariusz Śledź w niedzielnym meczu będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Do składu rzeszowskiego beniaminka wraca Rafał Okoniewskiego. – Wszystko idzie w dobrym kierunku. Rehabilitacja przebiega prawidłowo. W niedzielę na pewno wystartuję – zapewnia “Okoń”, który niespełna dwa tygodnie temu nabawił się bolesnej kontuzji (stłuczenia kości ogonowej i obręczy miednicy) podczas meczu ligi szwedzkiej. Po ostatnich słabszych ligowych występach na przełamanie liczy także Maciej Kuciapa.– Jest progres i z tego się należy cieszyć. Dzięki mojemu sponsorowi kupiłem nowy silnik i mam nadzieję, że będę punktował na tym poziomie, jak w końcówce półfinału IMP w Ostrowie – zapewnia Maciej Kuciapa.

„Juniorska” zasłona dymna
Trener “Byków” Roman Jankowski kolejny raz w tym sezonie nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Juricy Pavlica i Damiana Balińskiego. Ten pierwszy powinien wrócić do ścigania już za tydzień, podczas meczu z Włókniarzem. Baliński z kolei ma być gotowy do jazdy w fazie play-off. W związku z problemami kadrowymi, “pod broń” powołany został Adam Skórnicki oraz pozyskany już w trakcie trwania sezonu, Anglik Edward Kennett. Niespodzianką w awizowanym składzie Unii jest Paweł Urbański, którego jednak powinien zastąpić Tobiasz Musielak.

Marcin Jeżowski

PGE MARMA RZESZÓW – UNIA LESZNO

niedziela, godz. 18
transmisja TVP Sport, TVP Rzeszów

PGE MARMA (KSM 40,38)
9.    Chris Harris    6,52
10.    Maciej Kuciapa    6,24
11.    Rafał Okoniewski    6.85
12.    Lee Richardson    7,48
13.    Jason Crump    8,28
14.    Dawid Lampart    5,01
15.    Łukasz Kret    2,50

UNIA (KSM 41,41)
1.    Janusz Kołodziej    10,22
2.    Edward Kennett    6,50
3.    Troy Batchelor    6,48
4.    Adam Skórnicki    6,05
5.    Jarosław Hampel    9,66
6.    Paweł Urbański    2,50
7.    Kamil Adamczewski    2,50

Informacje organizacyjne:
Stadion będzie otwarty od godz. 16, a pierwsza kasa będzie czynna od godz. 10. Bilety 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy), program 5 zł.

Spotkanie z „Okoniem”

W sobotę (16 lipca) o godz. 17 w Pubie “Red Zone” przy ul. Torowej 3 w Rzeszowie z kibicami spotka się Rafał Okoniewski, żużlowiec PGE Marmy Rzeszów. Będzie to okazja dla fanów rzeszowskiej drużyny, by porozmawiać z zawodnikiem, zdobyć jego autograf, zrobić wspólne zdjęcie, czy też usiąść na motocyklu żużlowym. Dla każdego kibica Rafał przygotował upominek z serii „Okoniewski Speedway Team”.

do “Starcie gigantów”

 1. Asterix1969

  Dla mnie największą niespodziankę sprawił Łukasz Kret.
  Ten młody zawodnik osiągnął poziom kapitana zespołu Maćka Kuciapy,
  zdobywając na własnym stadionie taka samą ilość punktów.
  Tak trzymać panie Łukaszu, w 2012 roku będzie Pan „łakomym kąskiem”
  dla jakiegoś II ligowego zespołu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.