Stare nazwy ulic powinny wrócić

Radni SLD chcą, aby ta ulica została nazwana nazwiskiem Czarnieckiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Rzeszowscy radni lewicy domagają się przywrócenia dawnych nazw ulic w okolicy Galerii Rzeszów – na cześć Marcina Borelowskiego “Lelewel” i Stefana Czarnieckiego.

– Postanowiliśmy zwrócić uwagę na kwestię nazewnictwa ulic, gdyż mijają kolejne dni od oddania do użytku Galerii Rzeszów, miasto przejmuje ulice przebudowane lub wybudowane na nowo przez inwestora, lecz nie otrzymały one ani nowych nazw, ani nie przywrócono im starych – wyjaśnia radny Wiesław Buż, przewodniczący SLD.

Po wybudowaniu galerii zniknęła też ul. Stefana Czarnieckiego. Radni chcą, aby nowo wybudowaną ulicę pod wiaduktem Tarnobrzeskim (łączącą ul. Stefana Jabłońskiego i ul. Józefa Chłopickiego) nazwać właśnie na cześć Czarnieckiego.

Urzędnicy w ratuszu nie wykluczają takiej możliwości. Decyzja w tej sprawie będzie należała do Rady Miasta. Projekty uchwał zostaną rozpatrzone przez komisję porządku publicznego i współpracy z samorządami osiedlowymi i organizacjami pozarządowymi.

en

do “Stare nazwy ulic powinny wrócić”

 1. emigrantka

  Rzeszów to czerwono-czarna kloaka.
  zSBeczała karykatura kleru okraszona kliką postPZPRowską, którą za komunizmu zwieziono z wioch rzeszowszczyzny

  Miasto bez przyszłości. Zero rozwoju. Robią co mogą, żeby nie podzielić losu Tarnowa którzy „dzięki” obwodnicy zdechł. Dlatego jeszcze długo nie będzie autostrady do Krakowa – z Jarosławia do granicy z Ukrainą jest prawie ukończona, a Rzeszów-Tarnów… w lesie.
  :)

  • roman

   niech żyje kler !
   niech żyje komuna!
   niech zyją wioski rzeszowszczyzny !
   najpierw musimy wygrać …. a później rozprawimy się z PO, PSL – em i takimi jak Ty …..

 2. mamnick

  Was komuszki czeka…….Auschwitz!

 3. roman

  ma wrócić ALEJE LENINA !!!!
  kto kojarzy to co teraz jest … Piłsudzki kojarzy się większości z Berezą Kartuską i obozami dla jeńców rosyjskich

 4. blokers

  te stare pierdziele, przydupasy ferenca rozpoczeli akcje przedwyborczą.Na planach miasta wydanych przed rozpoczęciem inwestycji podkulskiego zaznaczona jest ul.czarnieckiego jako przesmyk miedzy murem kolejowym ,a nieistniejącymi juz kamienicami.Dzisiaj pozostal tylko chodnik.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.