Starosta chwali… Kronospan

Starosta Stanisław Lonczak chwali działania Kronospanu. Fot. Paweł Galek

MIELEC. Firma Kronospan nie od dziś oskarżana jest przez mielczan o zatruwanie powietrza.

Przeciwko działalności tego zakładu w ub.r. dwukrotnie przez miasto przetoczyły się wielotysięczne manifestacje. Konsekwencją były wybory samorządowe i utrata władzy przez PiS: zarówno w mieście, jak i w powiecie. Wydawało się, że polityka względem firmy jeszcze bardziej się zaostrzy. Tymczasem starosta Stanisław Lonczak zaczął rządy od jej chwalenia:

– Kronospan poniósł bardzo duże koszty związane z proekologiczną inwestycją za prawie pół miliarda złotych. To ewenement. Z tego co wiem, zakład ten sprowadził do Mielca nowoczesny system ciągły monitorowania – wylicza Lonczak. – Pamiętajmy, że ma zanieczyszczone powietrze składają się nie tylko dymy z fabryk, ale również tzw. emisja, którą powodują gospodarstwa domowe. Dlatego uważam, że powinien powstać powiatowy program. Chodzi o to, żeby ludzie mogli uzyskać dopłatę do wymiany źródeł powietrza.

– Pozytywne jest to, że coraz bardziej mieszkańcy są świadomi tego co wdychają i jak się potem czują, jakie są skutki tego, tzn., że jest to groźne dla zdrowia i życia – dodaje.

pg

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jimmy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jimmy
Gość
Jimmy

„(…) uzyskać dopłatę do wymiany źródeł powietrza”.

Brawo.