Starosta ukrywał wydatki na urzędników?

Urzędnicy mieleckiego starostwa – zaraz po oświacie i pomocy społecznej, kosztują podatników powiatu najwięcej. Fot. Autor

MIELEC. Szef komisji zażenowany sposobem prezentacji wydatków powiatu.

Andrzej Osnowski, szef Komisji Budżetu i Finansów w Radzie Powiatu nie krył zażenowania sposobem prezentacji tegorocznych wydatków powiatu. – Pan starosta nieudolnie skrywał trzecią pozycję wśród nich, jaką jest administracja publiczna, jak gdyby próbując ją zakamuflować. Nie! Mówmy o tym otwarcie – grzmiał Osnowski. – Niczego nie chciałem ukryć. Ani przez chwilę o tym nie myślałem – bronił się starosta.

Prezentując budżet powiatu, starosta Andrzej Chrabąszcz mówił: – Największą pozycją wśród wydatków są środki na oświatę i wynoszą 66,7 mln zł. Dalej jest pomoc społeczna – 19,3 mln zł, bezpieczeństwo publiczne – 7,1 mln zł, infrastruktura drogowa – 6,4, ochrona zdrowia – 5,5 mln zł, oraz pozostałe – 23,3 mln zł, w tym rolnictwo, łowiectwo, działalność usługowa, geodezyjna i kartograficzna, a także administracja publiczna.

Ten sposób prezentacji tegorocznych wydatków powiatu spotkał się z ostrą reakcją Andrzeja Osnowskiego, szefa Komisji Budżetu i Finansów w Radzie Powiatu. – Pan starosta nieudolnie skrywał trzecią pozycję w wydatkach, a jest nią administracja. Niepotrzebnie wrzuca ją do worka “pozostałe wydatki”, jak gdyby chcąc to zakamuflować. Nie! Mówmy otwarci: na administrację wydajemy 15,4 proc. budżetu powiatu – irytował się Osnowski.

Starosta Chrabąszcz nie krył zdziwienia zarzutami szefa komisji. – Ani przez chwilę nie myślałem, żeby ukryć wydatki na administrację. W ogóle nie było to moim zamysłem – zaklinał się. – Jestem więc zdumiony taką oceną. Niczego nie chciałem ukryć. Nigdy się tego nie wstydziłem. Nigdy też nie mówiłem, że starostwo jest urzędem najtańszym. Uważam, że pracownicy powinni zarabiać dobrze i pracować w przyzwoitych warunkach – dodał.

Paweł Galek

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
12jpslonik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
12jp
Gość
12jp

Oj nieładnie panie Starosto, tak ukrywać poważne wydatki (żarcik)”pracownicy powinni zarabiać dobrze i pracować w przyzwoitych i warunkach”, zapomniał dodać pan Starosta, że jeszcze DOBRZE. Mam nadzieję, ze tak właśnie jest. Skoro wszystko jest Ok, po co się tak irytować panie Starosto.

slonik
Gość
slonik

Szczególnie, że większość tych urzędników i ich szefów wróciło na stare śmieci, jakim był przez wiele lat ten budynek. Przypominam. Budynek ten dawniej to Komitet Miejski PZPR! Tutaj taki pan Smaczny szlifował swoje epolety ;)