Starosta ukrywał wydatki na urzędników?

Urzędnicy mieleckiego starostwa – zaraz po oświacie i pomocy społecznej, kosztują podatników powiatu najwięcej. Fot. Autor

MIELEC. Szef komisji zażenowany sposobem prezentacji wydatków powiatu.

Andrzej Osnowski, szef Komisji Budżetu i Finansów w Radzie Powiatu nie krył zażenowania sposobem prezentacji tegorocznych wydatków powiatu. – Pan starosta nieudolnie skrywał trzecią pozycję wśród nich, jaką jest administracja publiczna, jak gdyby próbując ją zakamuflować. Nie! Mówmy o tym otwarcie – grzmiał Osnowski. – Niczego nie chciałem ukryć. Ani przez chwilę o tym nie myślałem – bronił się starosta.

Prezentując budżet powiatu, starosta Andrzej Chrabąszcz mówił: – Największą pozycją wśród wydatków są środki na oświatę i wynoszą 66,7 mln zł. Dalej jest pomoc społeczna – 19,3 mln zł, bezpieczeństwo publiczne – 7,1 mln zł, infrastruktura drogowa – 6,4, ochrona zdrowia – 5,5 mln zł, oraz pozostałe – 23,3 mln zł, w tym rolnictwo, łowiectwo, działalność usługowa, geodezyjna i kartograficzna, a także administracja publiczna.

Ten sposób prezentacji tegorocznych wydatków powiatu spotkał się z ostrą reakcją Andrzeja Osnowskiego, szefa Komisji Budżetu i Finansów w Radzie Powiatu. – Pan starosta nieudolnie skrywał trzecią pozycję w wydatkach, a jest nią administracja. Niepotrzebnie wrzuca ją do worka “pozostałe wydatki”, jak gdyby chcąc to zakamuflować. Nie! Mówmy otwarci: na administrację wydajemy 15,4 proc. budżetu powiatu – irytował się Osnowski.

Starosta Chrabąszcz nie krył zdziwienia zarzutami szefa komisji. – Ani przez chwilę nie myślałem, żeby ukryć wydatki na administrację. W ogóle nie było to moim zamysłem – zaklinał się. – Jestem więc zdumiony taką oceną. Niczego nie chciałem ukryć. Nigdy się tego nie wstydziłem. Nigdy też nie mówiłem, że starostwo jest urzędem najtańszym. Uważam, że pracownicy powinni zarabiać dobrze i pracować w przyzwoitych warunkach – dodał.

Paweł Galek

do “Starosta ukrywał wydatki na urzędników?”

  1. 12jp

    Oj nieładnie panie Starosto, tak ukrywać poważne wydatki (żarcik)”pracownicy powinni zarabiać dobrze i pracować w przyzwoitych i warunkach”, zapomniał dodać pan Starosta, że jeszcze DOBRZE. Mam nadzieję, ze tak właśnie jest. Skoro wszystko jest Ok, po co się tak irytować panie Starosto.

  2. slonik

    Szczególnie, że większość tych urzędników i ich szefów wróciło na stare śmieci, jakim był przez wiele lat ten budynek. Przypominam. Budynek ten dawniej to Komitet Miejski PZPR! Tutaj taki pan Smaczny szlifował swoje epolety ;)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.