Starosta zarobi prawie 12 tysięcy

Jan Pączek (PSL) jest starostą jednego z najbiedniejszych powiatów w Polsce, wg danych GUS. Zarabiał będzie 11 590 zł brutto

POWIAT PRZEMYSKI. Radni ledwo zaczęli pracować, a już podnieśli staroście pobory.

Starosta powiatu przemyskiego Jan Pączek (PSL) został wybrany na drugą kadencję. Przez ostatnie 4 lata zarabiał 10 152 zł brutto. Radni podnieśli mu pobory do 11 590 zł brutto.
Jan Pączek więcej zarobi od 1 grudnia 2010 roku. – Ile średnio wynosi wynagrodzenie pracowników starostwa powiatowego? – pytał na sesji radny Krzysztof Majcher (PiS). – Jak zwiększały się sprawy średniego wynagrodzenia pracowników starostwa przez ostatnie 4 lata?

Zanim uzyskał odpowiedź, w obronie podwyżki starosty wypowiedział się przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski (PSL), broniąc podwyżki starosty, argumentacją, iż nie jest to maksymalny poziom wynagrodzenia, jaki mógłby dostać. Radny Witold Szumełda (PiS) – Czy starosta jest bardzo zainteresowany tą sprawą na początek kadencji? Ja pracuję w jednostce budżetowej i z tego co wiem przez najbliższy rok będę miał zamrożone te i tak niskie płace.

W odpowiedzi na to Józef Zubik (PSL) stwierdził, że „na rękę” starosta zarabiał będzie 7500 zł. – Lekarze zarabiają o wiele, wiele więcej i nikt z tego tytułu nie rozdziera szat – skomentował. – Skoro starosta pracował bardzo dobrze przez 4 lata, nie było regulacji płacy, to niech coś teraz z tego dostanie! Dodał także, że podwyżka ma być zachętą do dużo lepszej pracy.

A jak zachęca się pracowników starostwa do lepszej pracy? Przeciętne wynagrodzenie w starostwie wynosi 4 razy mniej niż starosty, bo 2 801 zł brutto. Kiedy odejmie się od tej grupy wynagrodzenie kierownicze – przeciętny pracownik starostwa zarabia jeszcze mniej, bo brutto 2 588 zł. A jak starosta podchodzi do kwoty wynagrodzenia? – W porównaniu do innych starostów moje pobory będą średnie – mówi.

Za podwyżką dla starosty głosowało 11 radnych, 4 z PiS wstrzymało się od głosu.

Dorota Szturm-Szajan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments