Startuje Puchar Podkarpacia

Fot. ArchiwumJEŹDZIECTWO. Ponad 50 zawodników blisko 100 koniach wystartuje w pierwszej kwalifikacji OPP w skokach przez przeszkody, która odbędzie się w dniach od 7- do 8 maj na hipodromie w JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim.

Na listach startowych zobaczymy zawodników z pięciu województw oraz ze Słowacji. Będzie zwycięzca poprzedniej edycji pucharu Katarzyna Uchwat, najwyżej sklasyfikowany zawodnik rankingu ogólnopolskiego Michał Kaźmierczak (22 m-ce), mistrz okręgu Podkarpackiego seniorów Adam Kaźmierczak.

W sobotę zmagania trwać będą od godziny 10.00. O godzinie 17.00 rozpocznie się najważniejszy konkurs dnia o nagrodę Burmistrza Strzyżowa. Przeszkody będą ustawione na wysokości 125 cm. Wieczorem natomiast organizatorzy zapraszają uczestników na „Riders Party” od godziny 19, które poprowadzi znany wszystkim Maciek Florek – zwycięzca pierwszej edycji „YCD po prostu tańcz!”

W niedzielę 8 maja emocjonować się będziemy walką najlepszych skoczków w trzech kategoriach. 11.00  – kategoria brązowa, 13.00 –  kategoria srebrna, 14.30 –kategoria złota.  Konkursy kwalifikacyjne OPP będą retransmitowane przez  TVP Rzeszów .
Sponsorem I kwalifikacji OPP jest „Siedlisko Janczar” z Pstrągowej.  „Siedlisko Janczar” to idealne miejsce dla organizacji rodzinnych uroczystości, wypoczynku, krótkich weekendowych pobytów, zielonych szkół, wakacji w siodle, nauki jazdy konnej, a także spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji, imprez integracyjnych i wyjazdów służbowych. Ośrodek dysponuje nowoczesną i komfortową bazą noclegowo- gastronomiczną i konferencyjną oraz stadniną koni.

Organizatorzy  OPP poza rozgrywkami typowo sportowymi, chcą promować jeździectwo wśród szerszej rzeszy kibiców, którzy pojawiać się będą na trybunach hipodromów oraz oglądać będą zmagania najlepszych skoczków w mediach.  Stąd przygotowano dodatkową ofertę tj: przejazdy na kucykach, przejazdy bryczką, pokazy.

Szczegółowe informacje o zawodach i cyklu rozgrywek można śledzić na bieżąco na www.oppskoki.pl, a mapę dojazdu do Glinika Zaborowskiego znajdziecie Państwo na www.uchwatteam.pl
Program zawodów w Gliniku Zaborowskim:

7 maj (sobota)
10.oo – 16.30 – konkursy wstępne OPP (4 konkursy klas LL,L,P,N)
17.00 – konkurs klasy N1 o nagrodę Burmistrza Strzyżowa
8 maj (niedziela)
11.oo – I Kwalifikacja OPP w kategorii BRĄZOWEJ o nagrodę “Siedliska Janczar”
13.oo – I kwalifikacja OPP w kategorii SREBRNEJ o nagrodę “Siedliska Janczar”
14.3o – I kwalifikacja OPP w kategorii ZŁOTEJ o nagrodę “Siedliska Janczar”
p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
9 lat temu

Maciek Florek chciałbym zobaczyć jak jeżdzi konno. Może jeszcze przyjedzie.