Stawiają na kartę kibica. Jako pierwsi w II lidze

Ryszard Blicharz, kierownik do spraw bezpieczeństwa Resovii, prezentuje kartę kibica.

II LIGA Na stadionie Resovii będzie bezpieczniej.

Uchwała PZPN z 2010 roku nakłada na kluby obowiązek rejestracji oraz przechowywania danych osób, które są uczestnikami imprezy masowej. Resovia, jako pierwszy drugoligowy klub, postanowiła wprowadzić od rozpoczynającego się właśnie sezonu karty kibica.
Wyrobienie karty trwa bardzo krótko (około minuty) i kosztuje tylko 10 zł. Do systemu wprowadza się imię i nazwisko kibica oraz jego numer pesel, który może zostać zastąpiony innym numerem dokumentu potwierdzającego tożsamość osoby.

Bilet wydrukują na miejscu
Czytnik wczytuje za pomocą kodu kreskowego numer karty do systemu. Numer zostaje przyporządkowany do danych kibica. Na karcie nie będzie zdjęcia jej posiadacza.
Kartę kibica już można wyrobić w siedzibie klubu Resovia bądź za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej cwks-resovia.pl. Można to zrobić także przed każdym kolejnym meczem Resovii. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie taka możliwość podczas spotkań w Boguchwale. – Zachęcamy sympatyków “pasiaków”, aby wcześniej zgłaszali się do klubu i wyrabiali kartę – zachęcał Ryszard Blicharz, kierownik ds. bezpieczeństwa Resovii.
Na mecz kibice będą przychodzić z kartą i dowodem tożsamości. Kasjerka w kasie odczyta dane z karty i w 10-15 sekund wydrukuje bilet. Z biletem i dowodem kibic uda się do bramki wejściowej i po weryfikacji przez służby porządkowe wejdzie na stadion.

Stadion nie dla chuliganów
We współpracy z policją Resovia do swojego systemu wprowadzi osoby z tzw. “zakazami stadionowymi”. Nie będą one mogły wyrobić sobie karty kibica, a co za tym idzie, nie pojawią się na meczach Resovii.
- System, który zaprezentowaliśmy stanie się obowiązkowym w II lidze dopiero w przyszłym sezonie. Resovia bardzo rozsądnie już teraz rozpoczęła proces jego wprowadzania. Będzie zatem pierwszym klubem w lidze, który to robi – powiedział Krzysztof Pliś, przedstawiciel firmy Opteam, która przygotowała rzeszowianom system rejestracji osób uczestniczących w imprezach masowych.
Karta kibica usprawni proces wchodzenia na stadion. Zwiększy także bezpieczeństwo, bo na trybunach nie pojawią się osoby karane za udział w bójkach.

Paweł Bialic

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.