Stawiam na Ekstraligę

Fot. Paweł Bialic

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Wychowanek rzeszowskiego klubu, Dawid Lampart miał do końca listopada podjąć decyzję, w jakim klubie wystartuje w przyszłym sezonie.

– Na razie w tej sprawie nie mam nic do powiedzenia. Decyzja zapadnie najprawdopodobniej w piątek – informuje DAWID LAMPART.

- Gdzie zobaczymy Cię w przyszłym sezonie? Rzeszów, Tarnów, czy może jakiś klub I ligi?
- Stawiam na Ekstraligę i liczę, że będę w niej startował w przyszłym sezonie. Niezależnie, czy będę występował w Rzeszowie, Tarnowie, Częstochowie, Wrocławiu, Toruniu czy jakimkolwiek innym klubie Speedway Ekstraligi, priorytetem będzie jak największa liczba startów.

- Liga polska i szwedzka. Planujesz jeszcze gdzieś startować w przyszłym sezonie?
- W Szwecji podpisałem kontrakt w Griparnie Nykoeping. Obecnie szukam klubu na Wyspach. Chcę mieć jakąś alternatywę w razie, jak musiałbym opuścić jakiś mecz w Polsce.
- Sezon 2012 będzie dla Ciebie pierwszym w gronie seniorów…

- To spore wyzwanie dla mnie, ale jako junior także miałem okazję do rywalizacji z seniorami, tak więc nie powinno być problemów z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości.

- Jak będą wyglądały Twoje przygotowania do sezonu?
- Jeszcze przez parę dni będę odpoczywał, a w grudniu rozpoczynam przygotowania. Będę się przygotowywał tak jak do tej pory, czyli z chłopaki z Rzeszowa. Wspólne treningi dają bardzo dużo, nawzajem się pilnujemy i jest większa samodyscyplina na treningach.

- Rzeszowski tor przed nowym sezonem ma zostać zwężony…
- Dla mnie to bez znaczenia. Ja staram się jeździć na każdym torze, nie zależnie od tego, czy jest on wąski, szeroki, krótki czy długi, przyczepny czy twardy.

Rozmawiał Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.