Steczkowska zaśpiewa piosenki Demarczyk

Jak zabrzmi Justyna Steczkowska w repertuarze Ewy Demarczyk, przekona się każdy, kto posłucha płyty „Anioły w kolorze”.

“Anioły w kolorze” to nowe aranżacje i interpretacje utworów śpiewanych przez słynną Ewę Demarczyk. Wykonania ich podjęły się m.in.: Justyna Steczkowska Natalia Przybysz i Kinga Preis.

28. października 2011 odbędzie się premiera płyty z kilkunastoma utworami Demarczyk w nowym brzmieniu. Artystki zaproszone do udziału w projekcie chwilami idą pod prąd, bo przełamują przyzwyczajenia słuchaczy. Do utworów opracowano nowe, minimalistyczne aranżacje autorstwa Piotra Dziubka. Nawiązują one do muzyki współczesnej. Efektem jest brzmienie odważne i intymne zarazem. Oprócz Justyny Steczkowskiej zaśpiewają tam także Stanisława Celińska, Justyna Szafran, nawet niemiecka wokalistka Renate Jett. Nagrań dokonano podczas Gali 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Ewa Demarczyk to jedna z najwybitniejszych polskich artystek. Występowała w kabarecie “Cyrulik” oraz w “Piwnicy pod Baranami”. W jej twórczości znajdowały się pieśni do wierszy poetów polskich i obcych, m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Johana Wolfganga von Goethego, Osipa Mandelsztama, z muzyką Zygmunta Koniecznego (“Karuzela z Madonnami”, “Taki pejzaż”, “Czarne Anioły”, “Wiersze wojenne”) oraz z muzyką Andrzeja Zaryckiego (“Ballada o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego”, “Cyganka”, “Skrzypek Hercowicz”, “Pieśń nad Pieśniami”). Demarczyk od lat nie występuje publicznie. Mieszka w Krakowie.

PAP life, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments