Sto tysięcy przeciw homomałżeństwom

Francuscy katolicy nie zgadzają się na prawne usankcjonowanie małżeństw homoseksualnych. Fot. PAP

PARYŻ. Społeczna mobilizacja nad Sekwaną.

W Paryżu przez cały weekend manifestowali przeciwnicy prawa zezwalającego na zawieranie małżeństw homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci. W dwunastu miastach Francji odbyły się demonstracje z udziałem ponad stu tysięcy osób.

Do osobnych demonstracji wezwał Instytut Civitas – organizacja zbliżona do lefebrystów, przeciwników ustaleń podjętych na II Soborze Watykańskim. Demonstrowano pod hasłem „Rodzina tak – homoszaleństwo nie”.

Stojący na czele Instytutu Civitas Alain Escada wyjaśniał, dlaczego zdecydowano się na osobną akcję protestacyjną nazajutrz po ogólnokrajowych manifestacjach: „Nie może być jednej manifestacji, bo pobudki są różne, chociaż cel mamy taki sam. Sobotnie protesty miały charakter laicki i republikański, dzisiejszy jest ściśle religijny. Dla nas miłość homoseksualna nie jest piękna – dla nich tak. Ten projekt prawa jest przeciwny naturze i nie możemy się na niego zgodzić”.

Francuska minister spraw socjalnych, Marisol Touraine, przyznała, że mobilizacja była imponująca, ale rząd nie zrezygnuje z nowego prawa, które trafi do Zgromadzenia Narodowego w styczniu. Związki homoseksualne są zalegalizowane we Francji od dawna – teraz socjaliści chcą pokazać, jak są postępowi dążąc do zezwolenia na małżeństwa osób tej samej płci.

polskieradio.pl/ps

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
marika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marika
Gość
marika

Tłok zawsze chodzi w cylindrze, a nie w rurze wydechowej.