Stoi na… nieswojej działce!

MIELEC. Wyrok Sądu Najwyższego zszokował prezydenta, urzędników i radnych.

Po kilkunastu latach postępowania i odwołaniach na wszystkich możliwych szczeblach, Sąd Najwyższy w Warszawie wydał – wydaje się – ostateczny wyrok, który zszokował mieleckie władze, urzędników i radnych. Okazuje się, że siedziba magistratu leży na… prywatnej działce. Efekt? – W każdej chwili może przyjść do nas jej właściciel i spytać się, co tutaj robimy – mówi wprost prezydent Janusz Chodorowski.

Decyzją sądu, w 1959 roku popełniono błędy podczas wywłaszczania właścicieli ciągu działek, obejmujący ul. Żeromskiego i kończący się aż na ul. Wolności. Teren ten jest dość gęsto zabudowany, m.in. parkingami, budynkiem szpitalnej stołówki i siedzibą magistratu.

Już przygotowują się do ewakuacji

– Obradujemy w budynku, który stoi na prywatnej działce – w czwartek (17 bm.) oznajmił radnym prezydent Janusz Chodorowski. – Decyzja sądu jest ostateczna, nie ma więc z naszej strony mowy o jakimkolwiek odwoływaniu się. Po prostu musimy przyjąć tę decyzję i w jakiś sposób ją realizować. To wymaga zastanowienia się nad inną lokalizacją urzędu. Bo może się okazać, że za chwilę przyjdzie właściciel tej działki i spyta nas, co tutaj robimy

Prezydent nie pozostawia złudzeń. Czas przygotować się do ewakuacji. Służyć temu ma przystąpienie do przygotowania zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy Al. Niepodległości (w pobliżu… cmentarza), gdzie miałby stanąć nowy budynek urzędu.

Już kilka lat temu przymierzano się tam do budowy centrum administracyjnego Mielca, gdzie zlokalizowane miały być wszystkie możliwe urzędy administracji publicznej, w tym agendy: gminy wiejskiej, miasta i starostwa. Niestety, z planów wyszły nici.

Komentarz

Janusz Chodorowski, prezydent Mielca:

– Wyrok Sądu Najwyższego zapadł po odwołaniach na wszystkich możliwych szczeblach. Musimy więc przyjąć tę decyzję i w jakiś sposób ją realizować. To wymaga od nas zastanowienia się nad nową lokalizacją urzędu.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments